معرفی کتاب «از پرنده تا پرواز» اثر نویسندگان استان کهگیلویه و بویراحمد

کتاب «از پرنده تا پرواز» کتابی است که به بررسی و تطبیق وصایای شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد با تعالیم اسلامی توحید، معاد و نبوت می پردازد.

ترجمه کتاب «دوئل اثر چخوف» توسط بانوی کهگیلویه و بویراحمدی

فرشته افسری دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه شیراز در تازه‌ترین اثر خود موفق به ترجمه و چاپ کتاب «دوئل» اثر «آنتوان چخوف» شده است.

کارگاه نقد ( تفنگ پدرم بر بام های تهران ) برگزار شد

کارگاه نقد و بررسی اثر داستانی (تفنگ پدر بر بام های تهران) با حضور شاعران و داستان نویسان استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

رفاقت با شهید صدیقی نژاد دلیل نوشتن کتابم بود/شهید فراتر از واقعیت است

نوسینده کتاب خاطرات شهید آیت صدیقی نژاد گفت: رفاقتی که با شهید صدیقی نژاد در قبل از شهادتش در شمال غرب داشتم دلیل نوشتن من برای این کتاب بود.

مظلومیت فیلسوف کلمات…(به پاسداشت اندیشه های فیلسوفی مظلوم )

او در میان عامه ی مردم، نخبگان، هنرمندان و دانشجویان دیگر استان ها بیشتر از استان زادگاهش شناخته شده است و اندیشه هایش را از دل پاس می نهند ..صدا و سیما بی مهر است، دانشگاه های استان دغدغه ی پژوهش ندارند و نویسندگانمان کم انگیزه!

فریدون داوری

در پسینی زردوسرخ از روزهای سال ۱۳۴۱شمسی در روستایی به نام مندان در وجود امد پدرش محمد

از طایفه تامرادی جمعی ایل بزرگ بو یراحمد، نخلی پر ثمر ،دانایی خوش بیان،سرو دیار ایل ،پدری

مهربان ،هلال مشکلات دیار بود.فریدون کودکی را چون نیا کانش زیر سیه چادر وکپر بلوطین پدر به سر

اورد .

سید ناصر حسینی، نویسنده پایی که جا ماند

سایت مردم استان (ک و ب): سید ناصر حسینی پور، نویسنده جوان و آزاد هم استانی، متولد ۱۳۵۰ شهرستان باشت، روستای ده بزرگ، اصالتا از سادات بحرینی است که در بحرین به آل غریف معروفند. وقتی که حاکم بحرین، جد انها آیت الله سید عبدالله بلادی بحرینی را از آنجا بیرون کرد، به بهبهان عزیمت […]