عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تحقق شعار «ما می‌توانیم» است، گفت: مقام معظم رهبری پیمودن چهل ساله دوم انقلاب را آسان‌تر از چهل سال اول می‌دانند به شرطی که جوانان شانه زیر بار مسئولیت بدهند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری یاسوج۲۴ به نقل از سراج۲۴، حسین خسروی اسفزار عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج۲۴ اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک معجزه بود و توصیف این معجزه در چند دقیقه کار دشواری است؛ مخاطبین باید وقت بیشتری بگذارند و منابع بیشتری را مطالعه کنند تا با دستاوردهای انقلاب آشنا شوند.

اولین دستاورد انقلاب ایستادگی در مقابل سلطه‌گران است

وی ادامه داد: اولین دستاورد نظام و مردم ایران ایستادگی در مقابل تمامی سلطه‌‌گران است و در سال‌های پس از پیروزی انقلاب انواع توطئه‌ها را شاهد بودیم، هدف دشمنان از انجام کودتای نوژه، جنگ تحمیلی و ترور ۱۷ هزار شهید براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود. در طول ۴ دهه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی این است که مردم نظام خود را در مقابل توطئه‌های جهانی حفظ کردند.

سازش نا‌پذیری از مظاهر اسلام ناب است

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نمونه‌ای از اسلام ناب را به دنیای اسلام و غیراسلام نشان داد، خاطرنشان کرد: سازش نا‌پذیری یکی از مظاهر اسلام ناب است. دشمنان، امام حسین(ع) را محاصره نظامی، محاصره اقتصادی و تحریم فرهنگی کردند اما شعار حضرت سیدالشهدا(ع) «هیئهات منا الذله» بود.

وی عنوان کرد: در اسلام ناب زندگی حضرت محمد(ص) و علی(ع) با طبقه محروم جامعه همخوانی دارد امروزه در جمهوری اسلامی این امر را شاهد هستیم هرچند متأسفانه برخی از افراد با فساد حرمت جمهوری اسلامی را در کشور نگه نداشتند ولی برای ما زندگی ساده امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری شاخص است.

خسروی مطرح کرد: حضرت علی(ع) همواره به مالک اشتر توصیه می‌کردند که طبقه ضعیف جامعه را دریابند. ما خیلی با اهداف دین فاصله داریم ولی در مقایسه با قبل از انقلاب، خدمات انقلاب اسلامی در عرصه زیرساخت‌ها مشهود است. کتاب ۹۲ دستاورد انقلاب اسلامی یکی از منابع خوب برای آگاهی دستاوردهاست، البته این کتاب در حدود ۱۵ سال پیش چاپ شده است و مسلماً دستاوردهای ۱۵ سال اخیر نیز باید به آن افزوده شود.

وی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تحقق شعار «ما می‌توانیم» است، تشریح کرد: مقام معظم رهبری پیمودن چهل ساله دوم انقلاب را آسان‌تر از چهل سال اول می‌دانند به شرطی که جوانان شانه زیر بار مسئولیت بدهند. برخی از عناصر غرب‌زده حتی برای ساخت ساده‌ترین امکانات احساس عجز می‌کردند و می‌گفتند نمی‌توانیم با دنیا رقابت کنیم. ما فراموش نمی‌کنیم برخی از وزرا از واردات مدیر سخن می‌گفتند. این تفکرات وجود دارد و در مقابل این تفکرات تحقق «ما می‌توانیم» یک دستاورد بزرگ است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس شب عملیات، بعضی مواقع، اسلحه سبک نداشتیم و نمی‌توانیم آن را با توان امروز مقایسه کنیم، تصریح کرد: آمریکا پس از شهادت شهید سلیمانی تهدید کرد که اگر ایران تلافی کند ما ۵۲ نقطه را خواهیم زد، چرا ترامپ نزد؟! چون موشک‌های ایران به عین‌الاسد عامل بازدارنده بود و این در حالی است که در ۷۰ سال اخیر کشوری جرئت تلافی با آمریکا را نداشت.

وی گفت: به برکت خون شهدا و درایت مقام معظم رهبری و حضور جوانان متدین دستاوردهای بی‌شماری در حوزه‌های علم و فناوری به دست آورده‌ایم. ایرانیان با شعار«ما می‌توانیم» هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را با سامانه سوم خرداد سرنگون کردند که به لحاظ قیمتی ۲۰۰ میلیون دلار ارزش داشت.

«استقلال» دیگر دستاورد انقلاب اسلامی است

خسروی با بیان اینکه یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی «استقلال» است، تشریح کرد: برای مثال در زمینه سیاسی سران کشورهای بیگانه در تهران حضور داشتند و شاه ایران از حضور آنان اطلاع نداشت، محمدرضا پهلوی پس از اطلاع برای حضور در جلسه درخواست می‎کند که او را راه نمی‎دهند و پس از التماس می‌تواند در حد یک عکس گرفتن اجازه حضور پیدا کند. امروز باید ابهت جمهوری اسلامی را با پیش از انقلاب مقایسه کنید، نخست وزیر ژاپن پیام ترامپ را برای ایران می‌آورد ولی مقام معظم معظم رهبری پاکت وی را تحویل نمی‌گیرند و آمریکایی‌ها را شایسته ارتباط نمی‌دانند. پوتین نیز برای حضور در اجلاسیه‌ای در تهران، به محض رسیدن به ایران خدمت مقام معظم رهبری می‌رسد و ۲ ساعت جلوی رهبر انقلاب زانو می‌زند که این نشان از قدرت و اقتدار انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه دارای استقلال نظامی و سیاسی هستیم و در حدی نیز استقلال اقتصادی داریم، افزود: خداوند متعال در قرآن کریم بر لبیک گفتن به فراخوان رهبران الهی تأکید کرده و آن‌را عامل حیات جامعه می‌داند. اگر مسئولان به این نکته توجه و آن را اجرایی می‌کردند مسلماً پیشرفت اقتصادی نیز داشتیم.

شکل‎دهی جریان مقاومت مهم‌ترین دستاورد انقلاب در سطح بین‌الملل

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف با اشاره به اینکه مهم‌ترین دستاورد انقلاب در خارج از کشور شکل‌دهی جریان قدرتمند مقاومت است، توضیح داد: امروز حزب الله بر تن اسرائیل لرزه می‌اندازد، این شعار و جنگ روانی نیست بلکه در جنگ ۳۳ روزه دیدیم که اسرائیل شکست‌خورده بازگشت. رهبر حزب الله لبنان یک طلبه‌ای است که در قم تربیت شده و میوه انقلاب اسلامی است او در لبنان یک جریان را تشکیل داد و امروز قدرتمند در مقابل اسرائیل ایستاده است.

وی متذکر شد: در خصوص داعش نیز باید بگوییم که رهبر انقلاب فرموده بودند که اگر در خارج از مرزها دفاع نکنیم داعش به مرزهای کرمانشاه خواهد رسید، دیدیم که داعش به مجلس شورای اسلامی و محوطه حرم امام خمینی(ره) رسید اما شهید حاج قاسم سلیمانی سرباز جمهوری اسلامی و میوه انقلاب اسلامی با تمام توان جلوی داعش ایستاد.

خسروی تأکید کرد: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی شکل‌گیری جریان قوی مقاومت اسلامی است که در حال حاضر در لبنان، فلسطین، یمن، رزمندگان فاطمیون و افغانستان متبلور است.

چگونه از دستاوردهای انقلاب محافظت کنیم؟

وی با اشاره به اینکه باقی ماندن بر یک عمل از خود عمل سخت‌تر است، اظهار کرد: برای به ثمر رسیدن انقلاب شهدای زیادی را تقدیم کردیم و هنوز آمار شهدای ۱۷ شهریور، سال ۵۷ دقیقاً مشخص نیست و عده‌ای شهادت ۴۰۰۰ هزار نفر را بیان می‌کنند. ما برای انقلاب هزینه زیادی دادیم، امروز بعد از ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی نگه‌داری انقلاب از خود انقلاب سخت‌تر است.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: باید بدانیم هر عاملی که انقلاب را به وجود آورد همان عامل، انقلاب را نگه می‌دارد، از عوامل شکل‌گیری انقلاب می‌توان به آموزه‌های دینی، رهبری دینی و مردم اشاره کرد که هر سه عامل نقش اساسی در نگهداری انقلاب دارند.

وی توضیح داد: باید از خود بپرسیم برای فرهنگ اسلام و معارف قرآن کریم در جامعه چه کرده‌ایم، وقتی از معارف قرآن کریم سخن می‌گوییم عده‌ای گمان می‌کنند منظور ما فقط برگزاری جلسه تجوید و ترتیل قرآن کریم است اما اینطور نیست، مرحوم فرج الله سلحشور با به تصویر کشیدن سوره مبارک یوسف(ع) با زبان هنر مفاهیم را منتقل کرد که مردم حدود ۷۸ کشور به تماشای آن نشستند. باید به متولیان امر بگوییم که ترویج فرهنگ دینی هم نیازمند بودجه است. برای حفظ انقلاب باید به‌صورت عملی مقید به آموزه‌های دینی باشیم و سخنان رهبر معظم انقلاب را با گوش جان بشنویم و لبیک بگوییم.

خسروی در پایان متذکر شد: اگرچه ملت ایران بصیر هستند و انقلاب را با سوء مدیریت بعضی از مسئولان قضاوت نخواهند کرد اما باید بپذیریم که باید اقتصاد را تقویت کنیم چون معیشت بر مردم تنگ شده است و بر بازار کنترل وجود ندارد، باید بازار کنترل شود و به مردم آرامش دهیم.