به مناسب شهادت مدرس اخلاق مرتضی مطهری و پاسداشت مقام معلم، سازمان فضای مجازی سراج پیامی را منتشر کرد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری یاسوج ۲۴ به نقل از سراج۲۴؛ به مناسب شهادت مدرس اخلاق مرتضی مطهری و پاسداشت مقام معلم، سازمان فضای مجازی سراج پیامی را منتشر کرد که در این متن چنین آمده است:

“از پدر گر قالب  تن  یافتیم
از معلم جان روشن یافتیم
۱۲ اردیبهشت ماه سال‌روز بزرگداشت معلم اخلاق و ایثار شهید مرتضی مطهری است که یکی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود. تقارن این روز با ماه بهار قرآن رمضان المبارک نیز می‌تواند حکمت و پند آموز باشد.
خداوند رحمان در آیات اولیه سوره مبارکه علق، ضمن اشاره به خلقت انسان، فرمان تعلیم را به پیامبر اسلام داده و می فرماید: “اقرأ و ربک الاکرم، الذی علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم”. چه حکیمانه خداوند در این آیات اولین وحی، خود را یک معلم خوانده و تمامی انبیا الهی را نیز به سان معلمی مهربان و دلسوز برای مردم معرفی نموده است.
معلمان نقش تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز در امر پیچیده انسان‌سازی دارند چرا که آنها تربیت‌کنندگان نسل بعدی محسوب می‌شود. بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) همانطور که متعدد در بیانات و آثار خود به نقش بی بدیل معلمان در سرنوشت آدمی اشاره داشته است، شکوفایی و تعالی آنها را چیزی شبیه انبیا الهی در میان مردم برشمرده است.
از آنجایی که سازمان فضای مجازی سراج سالیانی است در مسیر آموزش نحوه حضور انقلابی، مومنانه و هوشمندانه در فضای مجازی گام‌هایی هر چند کوچک برداشته است، بر خود لازم می‌داند تا در این روز ارزشمند و مهم که به نام و یاد جهادگران عرصه علم و معرفت، ایثارگران راه دانش و هادیان نورافروز مسیر دانش‌آموزان و دانش‌پژوهان نام‌گذاری شده است، عرض خداقوت و ارادت خالصانه محضر شما معلمان محترم داشته و دستان پر مهر شما معلمان، مدرسان و مربیان عزیز را که سعادت همکاری و همراهی با خود را داشته است، به گرمی بفشارد و از تمامی زحمات بی دریغ شما عزیزان، قدردانی و سپاسگزاری نماید.”