یاسوج – ایرنا دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه وبویراحمد گفت: بیش از ۹۰درصد کشفیات انواع مواد مخدر در این استان حین حمل در راههای ارتباطی از قاچاقچیان بدست می آید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید ناصر رضایی روز شنبه در نشست خبری رضایی با بیان اینکه میزان کشفیات انواع مواد مخدردر سال ۹۲ این استان را افزون بر سه هزار و ۴۲۲ کیلوگرم اعلام کرد، افزود: در سال گذشته بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر در این راستا دستگیر شدند.

وی میزان کشفیات سه ماه نخست امسال را بیش از ۷۰۰ کیلوگرم اعلام کرد و افزود: میزان کشفیات در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۱درصد رشد داشته است.

رضایی تعداد افراد دستگیر شده در سه ماه نخست امسال را با ۱۳درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۳۹۵ نفر اعلام کرد.

وی میزان شیوع انواع مواد مخدر در استان کهگیلویه وبویراحمد را نسبت به سایر استان ها حدود یک وهفت صدم درصد دانست و گفت: سال گذشته بیش از هشت هزار نفر به کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد در این استان مراجعه کردند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تعداد زیادی از این افراد معتادان حرفه ای هستند، گفت: کمتر از یک هزار نفر از معتادان در سطح این استان را زنان تشکیل می دهند.

وی از شیوع روزافزون مواد صنعتی و کاهش سن اعتیاد در نوجوانان هشدار داد و یادآور شد: یکی از برنامه ها و استراتژی های اساسی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق و توزیع مواد مخدر اجتماعی و مردمی کردن این موضوع است.

رضایی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری ، نخبگان ، مراکز آموزش عالی ، روحانیون و رسانه های ارتباط جمعی از مهمترین راهکارهای موجود برای تحقق این هدف است.

وی گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی ، تجلیل از خانواده معزز ۱۲ شهید و دو جانباز عرصه مواد مخدر استان، سخنرانی استاندار و فرمانداران در قبل از خطبه های نماز جمعه ، تجلیل از فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج از مهمترین برنامه های هفته بزرگداشت مبارزه با مواد مخدر در این استان است.

رضایی برگزاری آیین بهبود یافتگان، همایش نیروهای مرجع اعم از روحانیون، استادان ، فرهنگیان و هنرمندان، افتتاح نمایشگاه با عنوان مبارزه با مواد مخدردر یاسوج، برگزاری میزگردهای تلویزیونی و توزیع بسته های فرهنگی را از سایر برنامه های مهم هفته بزرگداشت مبارزه با مواد مخدر دراین استان اعلام کرد.

۶۷۱/۷۵۳۰

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا