یاسوج ۲۴: به گزارش پایگاه خبری تحلیلی یاسوج ۲۴، رئیس اداره ثبت احوال استان پیش از ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران به ذکر نکات و گزارش کاری از سال گذشته و روند رو به رشد این اداره داشته است که در زیر منتخب این جزئیات آورده شده است.

* کارت هوشمند ملی از اصلی ترین برنامه هایی است که در دستور کار قرار گرفته و تا کنون ۲۱۸۵۳ نفر در استان ثبت نام کرده اند که تا پایان سال آینده پرونده ی این موضوع باید بسته شود.

 

* ثبت نام سه مرحله ای کارت هوشمند را به دو مرحله تنزل داده ایم که از اول مرداد امسال تا پایان مهرماه امکان ثبت نام و با هزینه ی ۳۱ هزارتومان می توان این عملیات را با مراجعه به دفاتر پیشخوان، ادارات و پست و یا ثبت نام در سایت www.ncr.ir انجام داد.

 

* از مزایای اصلی این کارت این است که چون اثر انگشت و عکس آن شخص در تراشه ی جاگذاری شده درون آن موجود هست، برای دیگران به هیچ وجه قابل استفاده نیست و نزدیک به ۲۱۰ خدمت از خدمات دولت الکترونیک را می توان در آن گنجاند.

 

* در سال ۹۵ به تعداد ۶۳۱۲ واقعه را داشتیم که ۵۱% جنس مذکر و ۴۹% هم جنس مؤنث در این واقعه داشتیم. ۲۶۳۰ و با تقسیم بندی ۵۸% آقایان و ۴۲% خانم ها در این تقسیم بندی قرار می گیرند. 

 

* ۷۹۱۹ ثبت رسمی داشتیم که از حالت منفی ۱۳% به مثبت ۱۴% رسیدیم. تعداد ۱۷۵۰ تا را به ثبت رساندیم که وضعیت ها همچنان در استان ما و در سطح کشور متأسفانه به حالت نرمال نرسیده است و در وضعیت نامطلوبی قرار داریم. نسبت واقعه به طلاق هر چهارتا به یکی است که متأسفانه نسبت به سالهای گذشته که ۵  تا به یکی بود تعداد طلاق ها افزایش پیدا کرد.

 

* نسبت جنسیتی وفات ۱۰۰ به ۱۳۶ است و علل اصلی وفات به های قلبی و عروقی با ۴۱%، حوادث غیر عمد با ۱۱%، سرطان با ۱۱% و سال خوردگی هم با ۱۰% می باشد.

 

* میانگین سن ازدواج برای مرد ۲۹ سال و برای زن ۲۴ سال است. میانگین سن طلاق برای مرد ۳۴ سال و برای زن ۲۹ سال است که این از حالت طبیعی کشوری هم بالاتر است.

 

* بیشترین تعداد اسامی آقایان امیرعلی و برای خانم ها فاطمه بوده است.

 

* نسبت به سطح کشور بیشترین خدمات را داشتیم و در این چندسال تعداد دفاتر پیشخوان از ۸ تا به ۳۴ تا افزایش پیدا کرده است.

 

اداره ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد, پایگاه خبری تحلیلی یاسوج 24 اداره ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد, پایگاه خبری تحلیلی یاسوج 24 اداره ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد, پایگاه خبری تحلیلی یاسوج 24 اداره ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد, پایگاه خبری تحلیلی یاسوج 24 اداره ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد, پایگاه خبری تحلیلی یاسوج 24 اداره ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد, پایگاه خبری تحلیلی یاسوج 24