یاسوج۲۴ – نشست مدیران رسانه ها با حضور مسئولین اجرایی، امنیتی، قضایی و فرهنگی استان در سالن سینما هنر یاسوج برگزار شد، دهبانی مدیرکل ارشاد در ابتدای جلسه بخشی از نامه فرماندار را قرائت کرد و گفت:دامنه قومگرایی در سایتها و رسانه های استان بیش از اندازه هست، به مسائل قومی کمتر دامن بزنید.

گشتاسبی معاون دادگستری با قرائت بخشی از قانون مطبوعات گفت: قلم را باید کسی در دست بگیرد که خدا را بشناسد و دارای سلامت کامل باشد، برخی اقدامات و خلاف واقعیتها نوشتن مانع خیر و ترقی است، اگر ما رعایت نکنیم قیود را خدا را نشناسیم واقعیتها را نگوییم نتیجه اینکه خیر نمی بینیم و محصول ما از بین می رود.

ضرورت دارد که حتما اطلاع دقیقی از قانون مطبوعات داشته باشیم، مطبوعات حتما باید دارای پروانه باشند و مجوزهای لازم را داشته باشند، حقوق خصوصی افراد باید رعایت شود انتقاد سازنده نباید مخرب باشد، آبروی هر مومن بسیار با ارزش هست.

هدف ما پیشگیری از وقوع جرم هست کسانی که مجوز نگرفتند اقدامات لازم جهت کسب مجوز را انجام دهید، در ایام انتخابات بداخلاقی هایی صورت گرفت که مجبور شدیم برخی سایتها را ببندیم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها هستیم از همه میخواهیم در مسیر قانون باشند.

هر کسی در هر سمتی در هرجایی بخواهد آرامش عمومی را به هم بزند تکلیف هست که برخورد شود، درآمد ناچیزی که از خبر گیرتان می آید با بردن آبروی دیگران عوض نکنید.

کارگروهی به نام کارگروه رصد پایگاههای خبری داریم که به مسئولین سایتها قبل از آنکه اتفاق خاصی بیفتد گوشزد کنیم.تبصره ۷ ماده ۷ میگوید علاوه بر مسئولیتی که نگارنده مطلب دارد مسئول سایت نیز مسئول هست.

 

پیشوا به نمایندگی از مطبوعات اظهار داشت:همه حقوقدان نیستند اگر شما حقوقدان نبودید و سایت داستید باید تفسیرتان از سایت اینگونه بود، باید اصحاب رسانه را در حدی که سوءنیت نداشته باشند با کسی که عمدا جرم مرتکب می شود تفاوت قائل شود.

اعتقادم این است اظهار نظر اجتماعی ایرادی ندارد، موضوع استخدامهای فله ای بحث روز سایتها است حتما کاسه ای زیر نیم کاسه هست، رسانه وظیفه اش روشنگری است وقتی من رسانه ای میبینم که فقط چند آگهی استخدامی هست ولی الی ماشالله نیرو در ادارات جذب می شود رسانه مجبور هست نقادی بکند، مسائل را رسانه ها زوم نکنند با دید خطی و باندی به مسائل نگاه نکنید، اگر احساس بکنیم رسانه با سوءنیت برای ضربه زدن به شخصی این را قانون تکلیفش را مشخص کرده است.

برخی خبرنگاران و مدیر مسئولان از تبعیض ادارات و نهادهای مختلف نسبت به رسانه های استان گلایه کردند.