به گزارش سایت مردم ک و ب، ظهر امروز در جمع مدیر و دست‌اندرکاران سرمایه‌گذاری  اظهار کرد: ۵۷ پروژه با کاربری‌های ویژه در پارک جنگلی و حاشیه یاسوج طراحی و تدوین شده و برای سرمایه‌گذاری آماده است.

افزود: از این تعداد ۳۲ فرصت سرمایه‌گذاری در پارک جنگلی و ۲۵ فرصت در حاشیه رودخانه بشار تعریف شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه‌‌ها در بخش‌های اقامتی، تفریحی، گردشگری و خدماتی به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود، گفت: شهرداری یاسوج برای اجرای این پروژه‌ها زمین و مجوزهای قانونی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.

جاوید عنوان کرد: هرگونه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مذکور سودآور بوده و شهرداری می‌کوشد تا زیرساخت‌های این سرمایه‌گذاری را فراهم کند.

وی افزود: در مجموعه پارک جنگلی و حاشیه رودخانه بشار مجموعه‌هایی نظیر باغ پرندگان، باغ گل‌ها و پیست اسب سواری، کارتینگ، تیراندازی، هتل، پارکینگ مجموعه ورزشی و … دیده شده است.

مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری یاسوج نیز در این نشست گفت: سرمایه‌گذاری‌های کلان در شهرها توسط بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی برای توسعه شهر بسیار کارآمد است.

حمدالله صفایی افزود: به منظور دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده در مبحث سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی مبانی حرکت در این مسیر برداشت کامل از مباحث و مؤلفه‌های مطرح شده اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: حصول اطمینان از داده‌های اقتصادی که پیش از این توسط دیگر شهرها و کلان‌شهرهای کشور انجام شده است می‌تواند مجموعه مدیریت شهری به عنوان نهاد مسؤول اجرای طرح‌های خرد و کلان در سطح شهر را در اجرای تعهدات اقتصادی و به ثمر رساندن اهداف عمرانی که صرف معقول منابع مادی مهمترین رکن آن است، یاری کند.

مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری یاسوج  با اشاره به رفع موانع سرمایه‌گذاری در یاسوج  و تسهیل شدن روند آن افزود: اگر از سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری حمایت جدی شود، زمینه برای ایجاد تحولات جدی در عرصه توسعه و آبادانی شهر فراهم خواهد شد.

وی تأکید کرد: شهرداری یاسوج برای رونق سرمایه‌گذاری در این شهر، از سرمایه‌گذاران بخش‌های مختلف حمایت کامل خواهد داشت.

صفایی اظهار کرد: حرکت شهرها به سمت توسعه پایدار نیازمند عبور آنها از اعتبارات محدود است و این مهم زمانی محقق می‌شود که توان و ظرفیت سرمایه‌گذاری در خدمت مدیریت شهری قرار گیرد.

وی گفت: بخش خصوصی از ظرفیت بالقوه برای انجام پروژه‌های مهم برخوردار است که این ظرفیت در کنار بخش دولتی می‌تواند به فعلیت برسد.