رئیس اداره آبفای روستایی گچساران گفت: افزون بر ۲۷ هزار و ۶۸۲ نفر زیر پوشش اداره آب روستایی گچساران هستند.

سیادت شیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اظهار کرد: بخش مرکزی دارای ۱۱۰ روستا با پنج هزار و ۹۹۰ خانوار بوده که این تعداد خانوارزیر پوشش آب شرب اداره آب روستایی قرار دارند.

وی افزود: اداره آب روستایی گچساران کار آبرسانی و نصب مخازن چهار دهستان بزرگ این شهرستان از جمله امامزاده جعفر (ع)، لیشتر، بویراحمد گرمسیری و بی‌بی‌حکیمه را بر عهده دارد.

شیری تصریح کرد: اداره آب روستایی گچساران در حال حاضر افزون بر چهار هزار و ۵۸۶ مشترک دارد.

رئیس اداره آبفای روستایی گچساران با اشاره به عملکرد این واحد در سال گذشته گفت: اداره آب روستایی گچساران در سال گذشته ۱۴ پروژه در خصوص نصب مخازن جدید روستاهای این شهرستان داشته است.

وی ادامه داد: اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال در این خصوص هزینه شده که از این مبلغ افزون بر ۲۳ میلیارد ریال از محل دو درصد نفت و دو میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی بوده است.

شیری با بیان اینکه از این اعتبارات افزون بر ۱۳ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال جذب شده، اضافه کرد: تعداد هشت پروژه از ۱۴ پروژه به صورت صددرصد تکمیل شده و احداث مخزن ۳۰۰ متر مکعبی روستای آبکل از پروژه‌های آبرسانی مظفرآباد لیشتر بوده که با اعتبار دو میلیارد ریال و با جذب یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ساخته شده است.

وی بیان کرد: احداث دو مخزن ۳۰۰ متر مکعبی در روستاهای دژسلیمان و سعادت‌آباد لیشتر با اعتباری افزون بر دو میلیارد ریال با جذب یک میلیارد ‌و ۱۲۰ میلیون ریال از دیگر پروژه‌های آب روستایی گچساران است.

این مسئول در آبفای روستایی گچساران عنوان کرد: در راستای کار ساخت شبکه داخلی روستاهای ده‌خلیفه و ده‌ناصر‌خیرآباد به طول ۶ کیلومتر با اعتبار دو میلیارد ریال و جذب یک‌میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال اقدام شده است.

شیری ادامه داد: اجرای انتقال آب گالوانیزه هشت اینچ به روستای باباکلان از دشت امامزاده جعفر (ع) به طول سه کیلومتر با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیون ریال و جذب ۱۶۰ میلیون ریال از دیگر اقدامات اداره آب روستایی گچساران در سال گذشته است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/گ۳۰

منبع : فارس نیوز