یاسوج – ایرنا- معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری بویراحمد از اختصاص مبلغ ۲۵۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک و دارایی و سرمایه ای به این شهرستان خبر داد.

شاهرخ کناری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتباردر ۱۶ فصل، ۴۲ برنامه و ۳۵۰ پروژه عمرانی در بخش های مختلف بین دستگاه های اجرایی شهرستان توزیع شد.

وی بیان کرد: راه و شهرسازی ، کشاورزی و آب و فاضلاب شهری به ترتیب با ۴۶۴ میلیارد، ۱۶میلیارد و ۹۲ میلیارد ریال بیشترین میزان تخصیص این اعتبارات را داشتند.

کناری با بیان اینکه برخی اداره های شهرستان بویراحمد با کمبود شدید اعتبار مواجه هستند، افزود: با توجه به قول مساعد استاندار و معاون برنامه ریزی استانداری قرار است از محل ماده ۱۸۰(اعتبارات خشکسالی) بخشی از این کمبودها مرتفع شود.

وی ابراز داشت: شرایط خاص اقلیمی و وجود مناظر بکر، طبیعی و خدادای در کنار رودخانه های خروشان و امام زاده های متعدد در بویراحمد سالانه مهمانان و گردشگران زیادی را به این شهرستان می کشاند.

کناری اظهار کرد: این در حالی است که هنوزبسیاری از شاخص ها و زیرساخت های لازم در این زمینه فراهم نشده است.

وی پراکندگی ، سخت گذربودن و محرومیت بسیاری از روستاهای شهرستان بویراحمد را یادآور شد و افزود: در مناطق روستایی این شهرستان با وجود خدمات ارزنده نظام ولی به دلیل عمق محرومیت های بر جای مانده وگذشته هنوز برای مردم قابل ملموسو محسوس نیست.

وی عنوان کرد: بیش از ۶۰۰ روستا دارای سکنه در این شهرستان وجود دارد که حدود نیمی از این روستاها زیر۲۰ خانوار جمعیت دارند.

کناری تاکید کرد: یکی از مهمترین مشکلات و زیرساخت های اساسی در روستاهای شهرستان بویراحمد نبود راه روستایی مناسب است که می توان از این طریق سایر خدمات و نیازهای مهم روستاها را نیز تامین کرد.

۶۷۱/۷۵۳۰

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا