شهردار دوگنبدان با بیان این‌که سرانه فضای شهری هر نفر در دوگنبدان ۲۴۰ متر مربع است، گفت: دوگنبدان دارای فضاهای پرت و مازاد زیادی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، اردوان زینل‌زاده عصر امروز در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه این شهرستان ضمن گرامیداشت هفته بسیج، با بیان این‌که ما هر چه داریم از بسیج است، اظهار کرد: بسیج به معنای شرکت جمعی برای رسیدن به یکسری اهداف معنوی است.

وی با بیان این‌که در طول جنگ، بعد از جنگ و امروز با توجه به هجمه تحریم‌های اقتصادی مشکل اصلی کشور در زمینه مسائل عمرانی و اشتغال است، افزود: پروژه‌های عمرانی و اشتغال دو دغدغه اصلی مردم ما بوده و مردم تشنه فعالیت‌های عمرانی هستند.

شهردار دوگنبدان تصریح کرد: هر کدام از چانه‌زنی‌ها و رقابت‌های که با عناوین مختلف در مملکت عنوان می‌شود، بتواند گام‌های بهتری در این راستا بردارد، سبب رضایت‌مندی خلق، خدا و مردم می‌شود.

زینل‌زاده با اشاره به اهمیت تعامل میان رسانه و شهرداری و بیان این‌که امروز رسانه‌ها به عنوان جزئی غیر رسمی از سازمان نظارتی به شمار می‌روند، عنوان کرد: امیدواریم ما شهرداری‌چی‌ها در اجرا و نیروهای رسانه نیز در انعکاس واقعیت‌ها تعامل و همکاری مطلوبی داشته باشیم.

وی اذعان کرد: درآمد شهرداری براساس منابع‌های پایدار تعریف نشده و افزون بر ۸۰ درصد درآمد شهرداری از طریق آیتم‌های از جمله ارزش افزوده و آلایندگی ایجاد می‌شود.

زینل‌زاده ادامه داد: این درآمد و اعتبار از طریق سایر دستگاه‌ها جمع‌آوری شده و بر اساس قانون به ساختار مالی ما تزریق می‌شود.

شهردار دوگنبدان با بیان این‌که شهرداری باید درآمد داشته باشد تا توانمند شود، یادآور شد: اگر در شهرداری درآمد وجود نداشته باشد، پرداخت اضافه‌کاری و اضافه‌کاری با مشکل مواجه می‌شود.

زینل‌زاده در ادامه اظهار کرد: با توجه به وسعت شهر دوگنبدان بر اساس طرح مصوب به میزان دو هزار و ۲۰۰ هکتار، سرانه این شهر بالا است.

وی تأکید کرد: سرانه شهر دوگنبدان بسیار بالا بوده که اگر ما جمعیت شهر را بر مساحت آن تقسیم کنیم، ۲۴۰ متر مربع سرانه فضای شهری هر نفر در دوگنبدان می‌شود.

زینل‌زاده ادامه داد: وقتی سرانه شهری بالا برود، عملا هزینه انجام حجم فعالیت‌ها و خدمات شهرداری نیز بسیار بالا خواهد بود.

شهردار دوگنبدان با بیان این‌که دوگنبدان فضاهای پرت و توخالی زیادی دارد، گفت: میان بافت‌های مسکونی از جمله ۱۰۸ دستگاه، ۵۰۰ دستگاه، کارمندی و کارگری، شهر و شرکت نفت همچنین قسمت‌های مختلف شهر فضای خالی زیادی وجو د دارد که این فضاها هزینه‌بر است.

زینل‌زاده با بیان این‌که در برخی از شهرها کمبود زمین وجود دارد، بیان کرد: در دوگنبدان نه تنها کمبود فضا وجود ندارد بلکه فضاهای خالی و مازاد بسیاری وجود دارد که باید برای تبدیل این فضاها به امکان تأثیرگذار برنامه‌ریزی و تلاش شود.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/ک۴۰

منبع : خبرگزاری فارس