یاسوج – ایرنا – خطیب جمعه مارگون با تبریک سالروز ولادت امام حسن عسکری (ع)، گفت: یوم الله ۲۲ بهمن روز حرکت نمادین ایستادگی و مقاومت قشرهای مختلف ملت ایران در مقابل ظلم، فساد و دین ستیزی بوده و تجسم عینی پشتیبانی آنان از آرمان های اسلام ناب محمدی (ص) است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ناصر مصباح نژاد در خطبه های نماز جمعه مارگون افزود: یوم الله ۲۲ بهمن روزی بود که پژواک حیات طیبه و زندگی آرمانی ملت ایران در آن کلید خورد.

وی با اشاره به هویت سردمداران رژیم پهلوی، بیان کرد: حاکمیت این رژیم منحوس غرق در منجلاب و فساد بود به طوری که به لحاظ فکری، اخلاقی و مالی فاسد بودند و بیت المال را صرف خوش گذرانی، اسراف و تبذیر می کردند.

مصباح نژاد اظهار کرد: این در حالی بود که طبقه ضعیف و آسیب پذیر جامعه از حداقل امکانات رفاهی محروم بودند و چنین عواملی زمینه پیدایش انقلاب اسلامی را ایجاد کرد.

وی با اشاره به برخی خاطرات نزدیکان و افراد مرتبط با دربار رژیم پهلوی، عنوان کرد: محمدرضا شاه از پول نفت و سایر ذخایر و معادن ملت ایران خرج اموری می کرد که ضرورتی به پرداخت آنها نبود.

مصباح نژاد ابراز داشت: در خاطرات سفیر ایران در سوئد آمده بود که محمدرضا شاه برای درمان دندان درد خود نیز هواپیمایی را می فرستاد تا از سوئد برای او پزشک بیاید در حالی که این امر در داخل کشور نیز قابل انجام بود.

وی با دعوت جوانان و دانشجویان به مطالعه زندگی سردمداران رژیم پهلوی، افزود: نسل جوان کشور در صورت خواندن کتاب های منتشره از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی متوجه خواهند شد که بین زندگی امام خمینی (ره) و حاکمان این رژیم منحوس چقدر تفاوت و تمایز وجود دارد.

مصباح نژاد گفت: انقلاب اسلامی ایران به لطف الهی و با حضور گسترده مردم به بالندگی و پویایی خود ادامه خواهد داد و هرگز پیر و کهنه نمی شود زیرا محتوای آن برگرفته از آموزه های قرآنی و اسلامی است.

وی با اشاره به مساله خدمات رسانی هنگام بارش برف در شهر مارگون، بیان کرد: زحمات و تلاش های مسوولان اجرایی در این زمینه قابل تقدیر است ولی خدمات رسانی در حد مطلوب و قابل قبول نبوده است.

مصباح نژاد اظهار کرد: امید است مسوولان امر در روش های مدیریتی خود بازنگری کنند تا بتوانند مدیریت بحران را به نحو احسن انجام دهند.

۷۵۳۵/۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا