فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اشراف همه جانبه این نیرو در خلیج فارس گفت: امروز بیش از ۱۰۰ شناور ما روزانه در خلیج فارس به گشت زنی می پردازند به طوری که آمریکایی ها هر کجا را نگاه کنند، ما را می بینند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل از سپاه نیوز؛ دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به تشریح توانمندی های این نیرو پرداخت.
دریادار فدوی با اشاره به اشراف همه جانبه نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس گفت: امروز بیش از ۱۰۰ شناور ما روزانه در خلیج فارس به گشت زنی می پردازند به طوری که امریکایی ها هر کجا را نگاه کنند، ما را می بینند.
وی با بیان اینکه امریکا در خلیج فارس موضع انفعالی دارد، گفت: هیچ موضوعی را سراغ نداریم که امریکایی ها در این منطقه از دستورات سپاه تمکین نکرده باشند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه در عین حال گفت: توانمندی و قدرت ما در حدی است که امروز باید برای دیدن شناورهای امریکایی به سواحل کشورهای جنوبی خلیج فارس بروید.
سردار فدوی با اشاره به رویارویی مستقیم سپاه و امریکا در خلیج فارس در ایام دفاع مقدس گفت: توان ما امروز به گونه ایست که امریکایی ها را مجبور به تغییر استراتژی نظامی خود بعد از نزدیک به ۲۰۰ سال کرده است.
وی خاطرنشان کرد: توان نیروی دریایی سپاه بر ۵ پایه شناورهای تندرو، موشکی، هوادریا، پهپاد و تکاوران جهادی تعریف شده است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: در مقطعی، امریکایی ها هم اقدام به استفاده از شناور تندرو در خلیج فارس کردند اما نتوانستند و آنها را جمع کردند و به قول حضرت آقا آدم این کار را نداشتند.
دریادار فدوی با بیان اینکه ما از لبه تکنولوژی ها در تجهیزات خود استفاده می کنیم، گفت: شناورهای تندروی دنیا سرعتی در حد ۳۵ نات دارند اما شناورهای تندروی سپاه سرعت ۶۰ نات دارند و در برنامه آینده بنا داریم این سرعت را به ۸۰ نات برسانیم.
سردار فدوی ایجاد قدرت بازدارندگی را اصلی‌ترین دستاورد نیروی دریایی سپاه عنوان کرد و گفت: این موضوع برای دشمن هم روشن شده است که باید قبل از هرگونه تهاجم، هزینه آن را بسنجد و این هزینه زیاد که دشمن را منصرف می‌کند, همان توان بازدارندگی است.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا مصوباتی برای ورود به هر جنگ دارد که می‌داند در صورت جنگ با ایران نمی‌تواند این مصوبات را عملی کند.
دریادار فدوی افزود: این مصوبات شامل ۴ بند نظامی و ۹ بند سیاسی است که ارزیابی روند تحول جنگ، کنترل، دامنه و شدت جنگ، اطمینان از پذیرش تلفات قابل قبول توسط جامعه آمریکا و اطمینان از پیروزی قطعی و سریع، ۴ بند نظامی این مصوبات است که آمریکا در صورت جنگ با ایران نمی‌تواند آنها را عملی کند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه آمریکا و متحدانش در جنگ‌ 33 روزه و ۲۲ روزه شکست خورده‌اند، افزود: همه می‌گفتند که در جنگ ۳۳ روزه حزب‌الله به نمایندگی از ایران و اسرائیل از طرف آمریکا می‌جنگد و حزب‌الله در این جنگ کاری کرد که دنیا را به حیرت درآورد و آنها می‌دانند که توان حزب‌الله تنها الگو گرفته از توان انقلاب اسلامی است و نه همه آن.
دریادار فدوی با بیان اینکه ما قدرتمان را به دشمن تحمیل کرده‌ایم، افزود: آمریکا امروز با یک چالش بزرگ مواجه است و اهرم‌های قدرت گذشته خود را در اختیار ندارد و تنها دلیل حضور آنها در خلیج فارس برای تسلط بر منابع انرژی نفت و گاز است تا از این طریق بتواند کشورهای دیگر مانند چین، هند، ژاپن و اروپا را کنترل کند. بنابراین نمی‌تواند در خلیج فارس نباشد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: وقتی که آنها در خلیج فارس و تنگه هرمز و یا آبهای نزدیک ایران باشند، خود را مواجه با توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه می‌بینند، توانمندی‌هایی که خودشان به آن اذعان دارند و مجبور شدند استراتژی قدیمی خود را در مقابل آن عوض کنند.
سردار فدوی با اشاره به اقدامات نیروی دریایی سپاه در حوزه‌های سازندگی نیز گفت: برای مثال قرب نوح در نیروی دریایی سپاه یکی از بازوهای مهم ما در امر سازندگی محسوب می‌شود که امروز احداث پل قشم – بندرعباس توسط این قرب ساخته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ساخت بزرگترین بندر پتروشیمی در عسلویه نیز توسط نیروی دریایی سپاه صورت گرفت.
دریادار فدوی در پایان خاطرنشان کرد: ما امروز در شرایطی هستیم که دشمن حتی تفکر اقدام نظامی سخت علیه جمهوری اسلامی ایران را به خود راه نمی‌دهد و اینها به برکت خون شهدا در جنگ تحمیلی و سالهای پس از آن است.
انتهای خبر/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب