کوچه‌های قدیمی محله رادک گچساران چشم‌انتظار نگاه مسئولان شهری برای ترمیم و بهسازی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، طی تماس‌های تلفنی عده‌ای از ساکنان محله رادک با این خبرگزاری و گلایه و انتقاد از وضعیت مبلمان و بافت قدیمی این محله همچنین عدم توجه و رسیدگی مسئولان مربوطه در سال‌های گذشته، سری به این محله زدیم تا از نزدیک گلایه‌های بعضی از ساکنان را ببینیم.

بافت قدیمی و نا‌هم‌طراز محله قدیمی رادک، این محله را به منطقه‌ای خاص و منحصر به فرد از لحاظ ساختار و مبلمان ساخت و ساز تبدیل کرده است.

کوچه‌های باریک و پیچ در پیچ و ناهمگون با بافت مسکونی و پستی و بلندی این محله، انجام فعالیت‌های بهسازی و عمرانی را سخت کرده است.

در گشت و گذار به محله رادک، به کوچه شهید حیدری که ساکنان آن با خبرگزاری فارس تماس گرفته‌‌اند می‌رسیم، کوچه‌ای که به گفته تعدادی از ساکنان آن مشکلات فراوانی برایشان ایجاد کرده است.

احمد اسدی از ساکنان کوچه شهید حیدری رادک به فارس می‌گوید: وضعیت آسفالت و دست‌اندازهای کوچه تردد ما را با ماشین سخت کرده است.

سطل زباله ساکنان

وی ادامه می دهد: کوچه‌های رادک اغلب دارای شیب هستند که این کوچه نیز همین وضعیت را دارد و این امر گاهی در زمان بارندگی ما را دچار مشکل می‌کند.

مهدی کریمی که نیز به فارس می‌گوید: در پایین این کوچه پلی کم عرض وجود دارد که عبور خودرو از روی آن مشکل است و چندین بار خودروی من در جوی آب کنار آن افتاده است.

پل کم‌عرض کوچه شهید حیدری رادک

محمدعلی رستمی نیز با اشاره به بشکه فلزی کوچکی که زباله‌ها را در آن ریخته می‌ریزند می‌گوید: حالا آسفالت و ترمیم کوچه به کنار، شهرداری حداقل نسبت به نصب چند سطل زباله فلزی اقدام کند تا بهداشت محیط زندگی اهالی تامین شود.

محل غیر بهداشتی انتهای کوچه

خانمی که جلوی درب یکی از منازل ایستاده و با کنجکاوی به ما نگاه می‌کند، از من که در حال عکس گرفتن هستم می‌پرسد شما مأمور شهرداری هستید و وقتی خودم را معرفی می‌کنم انگار تازه گلایه‌هایش آغاز می‌شود.

این خانم که نمی‌خواهد خودش را معرفی کند می‌گوید: واقعا این کوچه از لحاظ بهداشت و آسفالت وضعیت بدی دارد.

محل ریختن زباله‌ها

وی زمینی خالی میان دو واحد مسکونی را نشان می‌دهد و ادامه می‌دهد: اینجا شده محل زباله‌های ساکنان این کوچه، البته که مردم خودشان باید رعایت کنند اما شهرداری هم با نصب چند سطل زباله اقدامی کند.

حمید که نظاره‌گر گفت‌و‌گوی ما است و خود را کارگر پیمانی شرکت نفت معرفی می‌کند نیز انتهای کوچه را نشان می‌دهد و می‌گوید: این علف‌ها و درختان کنار توی کوچه همسایه‌ها را اذیت می‌کند و اصلا مناسب یک کوچه شهری نیست.

درختان و علفزار انتهای کوچه

وی نبود فضای سبز را از دیگر مشکلات محله رادک عنوان می‌کند و ادامه می‌دهد: در زمان مسئولیت شهرداران قبلی قرار بود فضاهای سبزی در کنار کانال‌های آب ایجاد شود که تاکنون اجرا نشده است.

با پایان یافتن این گزارش، ساکنان کوچه شهید حیدری محله رادک خواهان توجه جدی مسئولان مربوطه به وضعیت این منطقه از شهر گچساران شدند.

=============

گزارش از: کورش رضایی

=============

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ط۴۰

منبع : فارس نیوز