در اربعین اباعبدالله‌الحسین (ع) کهگیلویه و بویراحمد در غم شهادت جانسوز پسر فاطمه (س) غرق در ماتم و عزا شده است.

سایت مردم (ک و ب) – نسرین هاشمی؛  ، جویبار همیشه جاری عاشورا، روز زیارت مرقد عاشورا سازان است، عاشورا، خروش خون حسین (ع) است و اربعین، پژواک این فریاد ظلم شکن است.

کاروان خاطرات، بازگشته است از جایی که چهل روز گذشته است، از ماتم‏‌های سرخ، از عطش‏‌های پرپر شده.

چهل روز گذشت، حقیقت، عریان‏‌تر و زلال‏‌تر از همیشه از افق خون سر برآورد، کربلا به بلوغ خویش رسید و جوشش خون شهید، خاشاک ستم را به بازى گرفت.

بر مشامم می‌رسد هر لحظه بوی کربلا  

بر دلـم ترسـم بماند آرزوی کربـلا

 تشـنه آب فراتـم ای اجل مهـلت بده

تا بگیرم در بغــل قبر شهید کربلا

* چرام یکپارچه در اربعین حسینی به سوگ نشست

 چرام بار دیگر سراسر ماتم و عزا شده است و از صبح امروز دسته‌های عزاداری و سینه‌زنی در نقاط مختلف شهر در حال عزاداری بودند.

در هر کوچه و برزنی صدای ناله و نوحه به گوش می‌رسید، عزاداری‌ها به اوج خود رسیده و هر کسی تنها با زبان اشک به حسین (ع) و تنهاییش در غروب عاشورا سخن خواهد گفت.

بر پایه این گزارش امروز همزمان با فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان، راهـپیمایـی بـزرگ اربعین حسینی با حضور عاشقان و عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) در چرام برگزار شد.

در این حرکت عظیم هیئت‌های عزاداری و عاشقان حسینی بعد از تجمع در محل‌های مختلف، تکایا و مساجد به سمت گلزار شهدا رفته تا با سینه‌زنی و عزاداری عشق و ارادت خود را به سید و سرور شهیدان نشان دهند.

مردم ولایتمدار شهرستان چرام در تجمعی بی‌نظیر، امروز در گلزار شهدای به خون نشسته چرام به عزاداری پرداختند.

 

 

چرامی‌های حسینی اعم از زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوجوان که چهل روز به عزاداری کربلایی‌ها پرداخته‌اند از ابتدای صبح با اجتماع در نقاط مختلف شهر، غم حسین (ع) را عزا گرفته‌اند و به سوی گلزار شهدا محل اجتماع بزرگ عاشوراییان چرامی حرکت کردند.

*شور حسینی در میدان  مرکزی برپا شد

 ظهر امروز در سالروز اربعین شهادت سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش، مردم شهید پرور دهدشت در اجتماع باشکوهی در میدان امام حسین (ع) این شهر در غم چهلمین غروب بی حسین عزاداری کردند.

هیئت‌های مذهبی از ساعات اولیه صبح در قالب دسته‌جات عزاداری خود را به محل تجمع عاشقان ثارالله رسانده و عشق و ارادت خود به مولای خویش را به نمایش گذاشتند.

مراسم اربعین حسینی دهدشت در حالی که از شبکه‌های ملی پخش می‌شد شور و حال وصف‌نشدنی به خود گرفته بود.

زنان شرکت کننده در مراسم به صورت سنتی نوحه‌سرایی داشته و با قهرمان کربلا حضرت زینب کبری (س) ابراز همدردی کردند.

پخش نذورات و برپایی ایستگاه سلامت در محل برگزاری مراسم با استقبال عزاداران حسینی همراه بود.

مداحان اهل بیت نیز به تبیین واقعه عظیم اربعین حسینی و شرح حال رسیدن اسرای شام به کربلا پرداختند.

دستگاه‌های اداری شهرستان کهگیلویه از جمله هلال‌احمر، شهرداری، راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی، اداره برق ناحیه و سایر ادارات و نهادها در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم همکاری داشتند.

 

 

*دو شهیدگمنام میزبان اربعین در

امروز در سالروز اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله‌الحسین(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش، باری دیگر مردم دیندار و عاشق و دلسوختگان آن حضرت با دسته‌های عزاداری حسینی در جوار دو شهید گمنام این شهرستان به گرد هم جمع آمدند و میزان عشق خود به اهل بیت و حضرت امام حسین (ع) را محک زده و به جهانیان نشان دادند که عشق حسین پایدارترین عشق عالم هستی است.

مراسم سوگواری اربعین شهرستان باشت با حضور سخنران کشوری حجت‌الاسلام قدرتی و تعامل بی‌نظیر مردم و مسئولان دینمدار باشتی در محل گلزار شهدای گمنام برگزار شد.

عزاداران حسینی در باشت پس از قرائت زیارت اربعین به امامت حجت‌الاسلام عبودی امام جمعه این شهرستان به اقامه نماز ظهر و عصر ایستادند.