نهادها و دستگاه‌های مربوطه باید نظارت دقیق در اجرای پروژه‌ها داشته باشند و اعتبارات به صورت عادلانه در حوزه‌های مدنظر گرفته شده توزیع شود.

نماینده مردم و دنا در مجلس با تاکید بر این‌که کهگیلویه و نسبت به شاخص توسعه آخرین استان است، گفت: عدم توسعه نیافتگی استان سبب شده شاخص توسعه به نسبت دیگر استان‌ها کمتر و در آخرین ردیف توسعه یافتگی قرار گیرد.

غلام‌محمد به میزان اعتبارات توزیع شده در حوزه بویراحمد اشاره کرد و گفت: اعتباراتی که در حوزه تملک دارایی‌ها و ماده ۱۸۰ بوده با رویکردی جدید در استان توزیع می‌شود که توزیع اعتبارات در سال جاری بر اساس شاخص‌ها بوده است.

وی با تاکید بر این‌که توزیع اعتبارات نیازمند بازنگری است، اظهار کرد: افکار عمومی باید اغنا شود که اعتبارات توزیع شده بر اساس برنامه عادلانه‌ای توزیع شده است که این توزیع با همکاری حوزه معاونت برنامه‌ریزی استانداری، دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مردم به صورت عادلانه توزیع شده است.

وی در ادامه اذعان کرد: با توجه به این‌که تصمیم‌گیری‌ها متناسب با نیازمندی‌ها در هر منطقه صورت می‌گیرد از این‌رو توزیع اعتبارات بر اساس ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه به دستگاه‌ها اختصاص داده شد.

این مسئول با تاکید بر این‌که ماده ۱۸۰ قانون برنامه بودجه به منظور رفع تبعیض در توزیع اعتبارات، مناطق کمتر توسعه نیافته و تعادل و توازن با مناطق توسعه یافته نیز اجرا می‌شود، گفت: اعتبار تخصیص یافته به کهگیلویه و بویراحمد قریب به ۲۵ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۹ میلیارد و ۱۳۷ میلیون تومان آن به شهرستان بویراحمد اختصاص یافته است.

زارعی اذعان کرد: عمده پروژه‌های اختصاص یافته در شهرستان بویراحمد به بسیج، راه و شهرسازی، علوم‌ پزشکی، ورزش و جوانان، آب و فاضلاب شهری و روستایی، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، شهرک‌های صنعتی، شرکت برق است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که عمده مشکل کهگیلویه و بویراحمد عدم توسعه تاریخی استان است، گفت: عدم توسعه نیافتگی استان سبب شده شاخص توسعه به نسبت دیگر استان‌ها کمتر و در آخرین ردیف توسعه یافتگی قرار گیرد.

این مسئول ضمن تاکید به مسئولان، نهادها و دستگاه‌های اجرایی در خصوص میزان اعتبارات تخصیص یافته بر اساس اولویت و شاخص تصریح کرد: نهادها و دستگاه‌های مربوطه باید نظارت دقیق در اجرای پروژه‌ها داشته باشند و اعتبارات به صورت عادلانه در حوزه‌های مدنظر گرفته شده توزیع شود.

زارعی در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس تکلیف میزان اعتبارات تخصیص یافته باید بر اساس موافقتنامه‌ها صورت گیرد و پروژه‌ها به صورت جدی اجرا شوند و نظارت بر اجرای طرح‌ها؛ دستخوش زمان طرح نباشد و موجب انفعالی برخورد کردن با طرح‌ها نشود.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروزه مسئولیتی مهم و تاریخی متوجه همه مدیران است و سطح انتظارات تغییر کرده و توقعات نیز افزایش یافته از این‌رو باید به گونه‌ای کار شود که موجب سرخوردگی دولت و دلسردی مردم به نظام نشود.

این مسئول به اعتبارات سال آینده اشاره کرد و گفت: در حوزه اعتبارات سال آینده متاسفانه وضعیت اعتبارات از امسال بهتر نیست بلکه بدتر است که با تعامل با مجموعه هیئت دولت سعی بر این داریم که هیچ پروژه ملی در سطح کهگیلویه و بویراحمد حذف نشود.

زارعی در خاتمه ضمن تاکید به دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی نسبت به افزایش بهره‌وری دستگاه‌ها اذعان کرد: دستگاه‌ها باید تحرک بیشتری داشته باشند و راندمان کار را بالا ببرند.

 

منبع :