مشکلات بیمارستان شهید رجایی گچساران با حضور وزیر بهداشت و مسئولان شهرستانی بررسی و پیگیری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، سیدحسن قاضی‌زاده ‌هاشمی صبح امروز به همراه رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، رحیمی فرماندار گچساران، مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران و جمعی از مسئولان از بیمارستان شهید رجایی این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک روند اجرای طرح تحول نظام سلامت را مورد ارزیابی قرار داد.

در این بازدید مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران در خصوص بحث بهداشت و درمان گچساران، با بیان این‌که این شهرستان در بسیاری از شاخص‌ها مقام اول را در دارد، اظهار کرد: این شهرستان با برخی مشکلات از جمله کمبود تجهیزات سی‌تی‌اسکن، ام‌آر‌آی با توجه به جمعیت ۱۲۰ هزار نفری و خیل عظیم بیماران از شهرستان‌های هم‌جوار روبرو بوده که از وزیر بهداشت خواستار مساعدت و همکاری هستیم.

وی نیاز ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز بیمارستان در حال احداث ۹۶ تختخوابی شهر دوگنبدان را یادآور شد و گفت: احداث و تجهیز بیمارستان سوختگی و تکمیل تجهیزات مورد نیاز بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان از دیگر اعتبارات مورد نیاز بیمارستان‌های این شهرستان ۱۲۰ هزار نفری است.

ستار اسدپور خاطرنشان کرد: دو مرکز بهداشتی درمانی گچساران با مشکلات نبود جایگاه مناسب و به صورت استیجاری در حال خدمت به مردم است که نیاز به چاره‌اندیش در جهت رفع مشکلات آن است.

وی به ماندگاری پزشکان متخصص در گچساران اشاره کرد و گفت: متاسفانه پزشکان متخصص پس از یک دوره کوتاه‌مدت خدمت به شهرهای دیگر سفر کرده و این مشکلاتی را در شهرستان به وجود آورده که از آن جمله می‌توان به نبود متخصص در مهر ماه ۹۲ اشاره کرد که مشکلات بسیاری را به وجود آورد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران با بیان این‌که عمده مشکلات ماندگاری پزشکان متخصص در گچساران نبود امکانات و تسهیلات مناسبت است، افزود: در صورت امکان تسهیلاتی صورت گیرد که پزشکان ماندگاری بیشتری داشته باشند.

وی خواستار تأسیس دانشکده بهداشت و پرستاری در گچساران شد.

فرماندار گچساران در این بازدید نیز اظهار کرد: گچساران مشکلات بسیاری داشته که از آن جمله می‌توان کمبود نقدینگی را نام برد.

وی بیان کرد: اکثر بیماران این بیمارستان افراد مستضعف هستند که پس از چند مدت بستری در بیمارستان طی مطالباتی از فرمانداری خواستار تخفیف در هزینه بیمارستان می‌شوند که این خود باعث کمبود درآمد بیمارستان می‌شود.

رحیمی افزود: در راستای مشکلاتی که در حوزه درمان و پزشکی در این شهرستان وجود دارد اقدامات بسیاری صورت گرفته است و ما هم تمامی تلاش و همت خود را به کار خواهیم گرفت تا هرچه سریع‌تر پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی را به اتمام برسانیم.

هایده حافظ‌قرآن رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران در این بازدید ضمن معرفی بخش‌های بیمارستان شهید رجایی گچساران به وزیر بهداشت، درمان و پزشکی، اظهار کرد: این بیمارستان با توجه به قرار گرفتن در مسیر حوادث ترافیکی و اینکه مرکزی آموزشی هم نبوده بیمارستان پر درآمدی نیست.

وی بیان کرد: زمانی که ریاست این بیمارستان را بر عهده گرفتم با بدهی بیش از چهار میلیارد تومانی روبرو شدیم که طی مدت کاری خود میانگین درآمد بیمارستان را به ۷۰۰ میلیون با افزایش تقریبی ۵ برابر نسبت به سال‌های گذشته داشته است.

وی با اشاره به بدهی تقریبی ۵۰ درصدی این بیمارستان، گفت: پزشکان ما به دلیل  مطالبات پرداخت نشده و معوقه خود به سمت و سوی مراکز تخصصی از جمله بیمارستان شرکت بهره‌برداری این شهرستان در حال پراکندگی هستند که از وزیر بهداشت تقاضامندیم در راستای رفع این مشکل تامین اعتبار کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران در خصوص مشکلات بهورزان با اشاره به  پایین بودن سطح سواد  بسیاری از بهورزان و بهورزان بیمار افسرده، خواستار مساعدت و  همکاری وزیر بهداشت، درمان و پزشکی  در این راستا با فراهم نمودن مقدماتی جهت بازنشسته کردن این افراد شد.

فرشاد رستمی با بیان اینکه مرکز بهداشت شماره ۲ این شهرستان با توجه به جمعیت زیاد این مرکز که شهری و روستایی بوده، بسیار قدیمی است، تصریح کرد: روزانه قریب به ۲۰۰ نفر مراجعه کننده به آزمایشگاه داریم که با توجه به جمعیت زیاد مراجعه ‌کنندگان لازم است که یک آزمایشگاه به شهر اضافه شود.

وزیر بهداشت، درمان و پزشکی پس از اینکه با حوصله و صبر زیاد پای سخنان مسئولان راجع به مشکلات گچساران نشست، اظهار کرد: مشکل بدهی این بیمارستان نبود بیمار و به احتمال زیاد وجود پرسنل اضافه در بیمارستان است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

هاشمی با بیان اینکه زحمات مسئولان بیمارستان جای تقدیر دارد، بیان کرد: اما این حق مردم نیست.

وی با اشاره به اینکه دریافتی جراحان از اول مهر ماه افزایش می‌یابد، تصریح کرد: برای کار جراحی خدمات نسبی را برای بیمار در نظر داریم که کاملا متفاوت بوده و به همین نسبت در بخش خصوص افزایش می‌یابد.

وی در خصوص پرداخت مطالبات پزشکان این بیمارستان، عنوان کرد: بدهی از طرف وزارت به حساب بیمارستان پرداخت خواهد شد و خلاف دستور اجرایی کردن مطالبات غیرقانونی و برخورد خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و پزشکی با اشاره به بهره‌برداری هرچه سریع‌تر بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهر دوگنبدان بیان کرد: این پروژه از لحاظ فیزیکی با پیشرفت ۷۷ درصدی در حال انجام بوده که به همت و پیگیری فرماندار گچساران تا پایان ۹۳ از لحظ ساختمانی به بهره‌برداری خواهد رسید و از لحاظ تجهیزات هم در صورت توافق تفاهم ‌نامه‌ای با وزیر نفت سعی بر این خواهیم داشت که همزمان تکمیل شود. 

===============

گزارش از پریسا خمیسی

 ==============

انتهای پیام/۸۲۰۱۹/ت۴۰

منبع : فارس نیوز