رئیس کمیته امداد کهگیلویه از پرداخت ۱۵۵ میلییون ریال جهت پرداخت خسارات متفرقه و خدمات ویژه به بیماران تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان در ماه جاری خبر داد.

عنایت رحیمی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه از پرداخت ۱۵۵ میلیون ریال جهت پرداخت خسارات متفرقه و خدمات ویژه به بیماران تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان در ماه جاری خبر داد.

رئیس کمیته امداد کهگیلویه، اظهار کرد: به منظور معالجه بیماران تحت حمایت با استفاد از طرح پزشک خانواده و بستن قراردادهای درمانی با مراکز مختلف اعم از پزشکان عمومی و متخصص، بیمارستان، سی‌.تی.اسکن، آزمایشگاه و داروخانه، ۹۵ درصد هزینه‌های پزشکی بیماران توسط این نهاد پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در همین راستا فرانشیز پرداختی توسط بیماران تحت حمایت ساکن در شهر دهدشت نیز در دو بخش خدمات ویژه مانند فیزیوتراپی، سی.تی.اسکن، آزمایش، اکو، نوارمغز، تست ریه، هزینه بستری، هزینه آمبولانس و خدمات بیمه مانند عینک، لنز، دندان و سمعک پس از تحویل مدارک مورد نیاز و معتبر در سرفصل‌های یاد شده پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه با بیان این مطلب که مددجویان باید سیستم ارجاع (طرح پزشک خانواده) را در جهت درمان خود رعایت کنند، اعلام داشت: در ماه جاری به منظور تامین هزینه‌های دارو، آزمایش، سونوگرافی، بستری و سایر هزینه‌های درمانی بیماران تحت حمایت هزینه‌های خسارات متفرقه و خدمات ویژه با اعتباری بالغ بر ۱۵۵ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال پرداخت شد.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به قانون، درمان مددجویان تحت حمایتی که در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر زندگی می‌کنند از طریق این نهاد انجام می‌پذیرد و مددجویانی که در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زندگی می‌کنند از بیمه خدمات درمانی استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های موثر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه توجه خاص به وضعیت بهداشت و سلامت افراد تحت حمایت است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/ط۳۰

منبع : خبرگزاری فارس