نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد وعده دادن بی‌اساس را گناهی بزرگ عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی ظهر امروز در بین نمازگزاران چرامی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: عاشورا یک روز نبود و کربلا یک زمین نبود، کربلا و عاشورا تقابل تاریخی حق و باطل بود، تمامی حق در یک سو و تمامی باطل در سوی دیگر.

وی افزود: امام حسین (ع) نمادی از شجاعت انسانی بود، کرامت و عفو می‌کرد، منبع علم و علوم الهی بود و تجسم ایثار و فداکاری برای بشریت بود و تمام ویژگی‌های مقابل این ویژگی‌ها را در سپاه دشمن می‌بینید.

این استاند برجسته حوزه با تاکید بر این‌که چنین تقابلی در عاشورا وجود داشت، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) تمام بشریت را به حق طلبید تا بشر نه تنها در آن روز در مصاف تاریخی حق و باطل حضور پیدا کند بلکه آینده هم نگرش و موضوع خود و واکنش خود را در برابر آنچه گذشته معین کنند.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری اشک ریختن برای امام حسین (ع) را رمز عبودیت دانست و یادآور شد: اگر توصیه می‌کنند سینه بزنید، به سر زده و زیر خیمه اباعبدالله همه با هم اشک بریزید برای حضور در این جبهه است این جبهه تطهیر و پاک کردن ما از گذشته و آماده کردن برای آینده است.

وی افزود: جهان باید با امام حسین (ع) آشنا شده و ما ایرانیان و شیعیان رسالت و وظیفه‌ای داریم تا بشریت را با رمز انسانیت و عبودیت یعنی حسین‌بن‌علی (ع) آشنا سازیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه تاکید کرد: مسئولان هیچ وعده بی‌اساسی ندهند چراکه گناه بزرگی است.

وی با تاکید بر این مطلب که باید تصمیم‌گیری در جهت رضایت خداوند باشد، تصریح کرد: مسئولان سعی کنند بر اساس هیجان و بر اساس تکرار خواهش‌ها تصمیم نگیرند و اولویت‌ها را ملاحظه کنند چراکه جابه‌جایی اولویت‌ها ظلم در حق مردم است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/م۳۰

منبع : خبرگزاری فارس