رئیس شبکه دامپزشکی گچساران گفت: از ابتدای سال تاکنون افزون بر ۷۰۶ هزار و ۲۱۵ هزار رأس دام در برابر بیماری‌ها واکسیناسیون شده‌اند.

حمیدرضا گوهرگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در با اشاره به واکسینه شدن دام‌های گاو، گوساله، گوسفند و بز در برابر تب برفکی، شاربن، آبله و پاستورولوز ابراز کرد: از ابتدای سال تاکنون حدود ۷۰۶ هزار و ۲۱۵ هزار رأس دام در برابر بیماری‌های ذکر شده واکسینه شده‌اند.

وی افزود: افزون بر ۱۱۲ هزار و ۹۷۳ راس از دام‌های این شهرستان در برابر تب مالت واکسینه شده‌اند.

گوهرگانی با بیان این‌که از این تعداد دام واکسینه شده، افزون بر ۵۷ هزار رأس توسط مراکز دولتی صورت گرفته و حدود ۵۵ هزار راس دیگر نیز توسط بخش خصوصی واکسینه شده است، یادآور شد: افزون بر پنج ‌هزار و ۵۰۵ نمونه‌گیری آزمایشگاهی از لاشه، خون و مدفوع دام‌ها به عمل آمده است.

رئیس شبکه دامپزشکی گچساران با اشاره به بیماری توبرکولین سل گاوی از انجام ۳۵۵ تست توبرکولین سل خبر داد و عنوان کرد: تعداد گاو مثبت سل و کشتار شده صفر بوده است.

گوهرگانی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون افزون بر ۱۱۴ هزار و ۷۰۶ رأس گاو، گوساله، گوسفند و بز از طریق بخش دولتی در برابر بیماری‌ تب برفکی واکسینه شده است.

وی بیان کرد: افزون بر ۲۸ هزار و ۲۱۵ هزار رأس دام دیگر نیز از طریق بخش خصوصی علیه این بیماری واکسینه شده‌اند.

گوهرگانی خاطرنشان کرد: بیماری‌های آبله و شاربن نیز از دیگر بیماری‌های بوده که دام‌ها در گچساران علیه آن واکسینه شده‌اند.

رئیس شبکه دامپزشکی گچساران گفت: افزون بر ۳۰۰ هزار رأس از دام‌های گاو، گوساله، گوسفند و بز در این شهرستان توسط بخش‌های دولتی و خصوصی در برابر بیماری‌های دامی واکسینه شده‌اند.

گوهرگانی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون نام افزون بر ۲۳ هزار مراجعه کننده به کلینیک دامپزشکی گچساران ثبت شده است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/ب۳۰

منبع : فارس نیوز