فرماندار چرام بر نظارت جدی تیم بهداشت و سلامت بر وضعیت اغذیه‌فروشان در چرام تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، ابراهیم فتاح‌پور عصر امروز در نشست شورای سلامت چرام با بیان اینکه مقوله سلامت، مقوله مهم و ارزشمندی است، اظهار کرد: این مقوله یک مقوله چند بعدی است که هم در زمینه فیزیولوژیکی و جسمانی و هم اجتماعی و فرهنگی مطرح می‌شود.

فرماندار چرام با تاکید بر موضوع سلامت در حوزه فرهنگی و اجتماعی، عنوان داشت: نباید سلامت را فقط منوط به حوزه جسمانی بدانیم بلکه تاثیرگذارترین عوامل، عوامل فرهنگی و اجتماعی هستند.

وی سایه پزشکی و سلامت را عوامل فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: عادت‌های فرهنگی نامناسب، قند زیاد، نوشیدن چای داغ به عنوان سموم خطرناک سلامتی افراد را تهدید می‌کند.

این مسئول، با بیان اینکه بهترین پزشک برای هر فرد خود آن فرد است به بیان داستانی در این خصوص پرداخت و اظهار امیدواری کرد با توسعه بخش‌های درمانی شاهد بهبود وضعیت سلامت در کشور عزیزمان باشیم.

فتاح‌پور، شعار امسال را فرصتی مناسب برای توسعه فرهنگ سلامت و زندگی سالم در جامعه دانست و ضمن ابراز تاسف از اینکه امروزه فقط به سلامت جسمانی اهمیت می‌دهیم و در یک مسابقه بی‌پایان مادیات شرکت کرده‌ایم، یادآور شد: از نظر روحی هر روز دردهای ما بیش از پیش شده است، باید اولویت را به سلامت اختصاص دهیم و از استرس‌ها و تنش‌ها جلوگیری کنیم.

رئیس شورای اداری شهرستان چرام در ادامه با اشاره به وضعیت آب‌های آشامیدنی و با بیان اینکه آب بهداشتی امروزه از شاخص‌های بهداشتی ایمن است، ابراز کرد: نظارت بیشتری بر منابع و مخازن آب ما باید صورت گیرد و کلرزنی نیز بررسی شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از امنیت غذایی سخن به میان آورد و به اهمیت نقش جهاد کشاورزی در این زمینه اشاره کرد و عنوان داشت: نقش دامپزشکی نیز در این حوزه بسیار مهم است و سلامت ما در گرو فعالیت این حوزه در خصوص بیماری‌های مشترک دام و انسان است.

این مسئول، با تاکید بر نقش سازمان پزشکی در ارتقاء سلامت افراد جامعه، گفت: رویکرد پزشکی امروزه در دنیا تغییر کرده است، در گذشته رویکرد به بیماری بود اما امروزه رویکرد در حوزه پیشگیری و سلامت است.

فتاح‌پور خواستار نظارت جدی تیم بهداشت و سلامت بر وضعیت اغذیه‌فروشان در چرام شد و با اشاره به بحث آموزش در حوزه سلامت، خاطرنشان کرد: استفاده از همه ظرفیت‌های ایجاد شده و تلاش برای ارتقاء سطح آموزش و خدمات‌رسانی به مردم ضروری است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/ش۳۰

منبع : فارس نیوز