استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید کاری کنیم که هم دهکده دفاع مقدس در پارک مهرورزی و در کنار رود بشار باقی بماند و هم به گونه‌ای ساماندهی شود تا طرح دهکده دفاع مقدس و طرح جامع رود بشار با هم همخوانی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سیدموسی خادمی عصر امروز در کارگروه تخصصی برنامه‌ریزی برای برگزاری هر چه بهتر اجلاسیه شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد که سال آینده و در خرداد ماه در استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: همه باید به وظیفه خود در برابر خون شهیدان عمل کنیم.

مسئول ارشد استانی ادامه داد: به نظر من در این خصوص نباید زیاد حرف بزنیم بلکه باید در عمل نشان دهیم که قصد کاری بزرگ و شایسته شأن شهدا را داریم.

خادمی برگزاری اجلاسیه شهدای استان را کاری ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: جنس کارهای سپاه همانند این اقدام آن‌ها ارزشی است که باید برای تداوم ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب هر یک به وظایف خود به نحو احسن عمل کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع مسئولان مرتبط با اجلاسیه شهدای استان ابراز داشت: نباید در چنین اقداماتی که با آبروی استان سر و کار دارد تردید داشته باشیم و برای برگزاری آبرومندانه آن لازم است هر دستگاه برنامه‌های خود را از هم‌اکنون پیگیری و اجرایی کند.

وی در ادامه با بیان اینکه مخالفتی با احداث دهکده و موزه دفاع مقدس در پارک مهرورزی یاسوج نیست، یادآور شد: تنها باید به این نکته توجه داشته باشیم که این طرح و طرح جامع رود بشار که از قبل تدوین شده با یکدیگر همخوانی داشته باشند و به عبارتی اقداماتی که در دهکده صورت می‌گیرد موزون با طرح جامع رود بشار باشد.

وی در پیشنهادی دیگر برای دیدار خانواده شهدای استان و مسئولان استانی در خرداد ماه ۹۳ با مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد در خرداد ماه با رهبر معظم انقلاب دیداری داشته باشیم و به زیارت معظم ‌له برویم لازم است به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که این برنامه به شلوغی‌های ایام خرداد کشیده نشود تا بتوانیم بهتر و راحت‌تر این دیدار معنوی را انجام دهیم.

وی در این نشست پیشنهادی دیگر هم ارائه داد مبتنی بر این که در برگزاری اجلاسیه شهدای استان از سلیقه و فکر نخبگان برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم استفاده بهینه شود و کمیته علمی اجلاسیه شهدا هر چه زودتر تشکیل شود.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ش۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس