امام جمعه دهدشت شکل‌گیری انقلاب را نشأت گرفته از واقعه عاشورا دانست و گفت: بصیرت‌افزایی در ماه محرم انقلاب را بیمه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه دهدشت اظهار داشت: خداوند به پیامبر(ص) فرمود به مردم بگو متاع دنیا قلیل است فریب دنیا را نخورید.

امام جمعه دهدشت اهمیت امانت از دیدگاه اسلام را مورد تشریح قرار داد و با استناد به آیاتی از قرآن دراین باره تصریح کرد: بار امانت به آسمان‌ها، زمین و کوه‌ها سپرده شد اما نتوانستند تحمل کنند بنابراین به انسان سپرده شد.

خطیب جمعه دهدشت با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) عذر سه چیز را از ناحیه خداوند غیرقابل پذیرش خواند و ابراز داشت: امانت‌داری یکی از این موارد است و آنقدر مهم است که در بسیاری از روایات مورد تأکید واقع شده است.

حجت‌الاسلام حسینی اعضا و جوارح بدن را امانات الهی خواند و گفت: چشم امانت الهی است و نباید با آن خیانت کرد، زبان، دست و پا، آزادی و استقلال امانت الهی هستند و اگر از این امانات خوب بهره نبریم در قیامت علیه ما گواهی خواهند داد.

وی از انقلاب به عنوان خون بهای هزاران شهید و امانت بزرگ شهدا، امام و اهل بیت یاد کرد و افزود: باید با مقاومت در برابر توطئه‌های استکبار در حفظ این سرمایه ارزشمند و امانت الهی بکوشیم.

امام جمعه دهدشت در خطبه دوم نماز جمعه با تسلیت فرارسیدن ایام حزن و اندوه محرم ابراز داشت: عاشورای حسینی آنقدر مهم است که در روایات آمده آسمان و هر آنچه در اوست و زمین و زمینیان برای اباعبدالله‌الحسین گریه کردند.

حسینی ادامه داد: همه انبیاء و ائمه اطهار برای سیدالشهدا روضه گذاشتند.

خطیب جمعه دهدشت گریه برای اباعبدالله(ع) و یارانش را باعث زنده کردن دل‌ها خواند و گفت: ریختن اشک بر مصیبت امام حسین(ع) راه سعادت را به انسان نشان داده و از گمراهی نجات می‌دهد.

وی با اشاره به چگونگی شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران، آغاز انقلاب را از ۱۲ محرم سال ۴۲ دانست و با بیان اینکه انقلاب ما نشأت گرفته از واقعه عاشورای حسینی است گفت: با افزایش بصیرت در ماه محرم انقلاب را بیمه کنیم.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ل۳۰

منبع : خبرگزاری فارس