رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: با توجه به تراکم جمعیت در گچساران ۲۵ نقطه برای احداث مسجد در این شهرستان شناسایی شده است.

الله‌کس نجیبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: با توجه به برنامه ابلاغی سازمان مرکزی اوقاف و امور خیریه این اداره فعالیت خود را در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی و موقوفات به همراه فعالیت‌های قرآنی آغاز و به انجام رساند.

تشریح فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی اوقاف گچساران

وی افزود: انجام برنامه‌های فرهنگی این اداره با توجه به تقویم سالانه از جمله برنامه‌های فرهنگی آرامش بهاری، سوگواره یاس نبوی ویژه شهادت حضرت فاطمه(س) در دهه فاطمیه، طرح نشاط معنوی ویژه اوقاف، فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان، ضیافت رمضان توسط این اداره انجام شده است.

نجیبی همچنین از ثبت‌نام ۴۰۰ نفر در طرح حفظ قرآن و برگزاری کلاس‌‌های قرآنی، تشکیل ۱۷ کلاس روستایی و شهری آموزش قرآن با حضور اساتید مجرب، برپایی خیمه‌های معرفت، کودک و نوجوان و خیمه پاسخگویی مسائل شرعی را از دیگر برنامه‌های انجام شده توسط این اداره عنوان کرد.

فاز دوم ساخت پل بزرگ روپوش در بی‌بی حکیمه(س) در دست اقدام است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران ابراز کرد: در حال ۲۵ پروژه عمرانی در دست اقدام است که آغاز فاز دوم ساخت پل بزرگ روپوش در در جوار مرقد بی‌بی حکیمه(س) از مهم‌ترین پروژه‌های اوقاف به شمار می‌رود.

نجیبی عنوان کرد: افزون بر ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه پیش‌بینی شده است که اعتبار کنونی این پروژه از محل نذورات مردمی تهیه شده است.

وی ادامه داد: اقدامات عمرانی با همکاری هیئت امناء اوقاف در دیگر بقاع متبرکه نیز به صورت جدی در دست اقدام بوده که این فعالیت‌های عمرانی در هیچ زمانی متوقف نمی‌شود.

نجیبی یادآور شد: در موضوع حسینیه‌ها و مساجد گچساران تنها شهرستان کهگیلویه و بویراحمد بوده که در ساخت این امکان مذهبی و فرهنگی استقبال خوبی به عمل آمده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران از شناسایی ۲۵ نقطه در این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به تراکم جمعیت و تعداد خانواده‌ها ۲۵ نقطه در گچساران برای احداث مسجد شناسایی شده است.

کلنگ‌زنی زائرسرای امامزاده جعفر(ع)/برگزاری مسابقات قرآن در نیمه دوم مهرماه جاری

نجیبی اظهار کرد: در دهه کرامت بزرگداشت امامزادگان جعفر(ع) و بی‌بی حکیمه(س) مراسمی در محل امامزاده جعفر(ع) برگزار شد که در همان روز نیز کلنگ ساخت زائرسرای این امامزاده با زیربنای ۵۰۰ متر مربع در دو طبقه به زمین زده شد.

وی اعتبار اولیه این پروژه را ۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: امید است با تعامل خوب هیئت امنای این امامزاده ساخت این زائرسرا در یک سال آینده در حد اسکان تکمیل شود.

نجیبی از برگزاری مسابقات قرآن در نیمه دوم مهرماه جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از ۲۵۰ نفر در رشته‌های مختلف قرآنی برای شرکت در این مسابقات ثبت‌نام کرده‌اند که برگزیده‌های این مسابقات به مرحله استانی و در صورت کسب موفقیت به مرحله مشوری اعزام می‌شوند.

کلنگ‌زنی ساختمان جدید امامزاده روستای خربل/برگزاری برنامه‌های ویژه ماه محرم در جوار بقاع متبرکه

این مسئول گچسارانی در اوقاف و امور خیریه با اشاره به وضعیت کنونی امامزاده روستای خربل بیان کرد: ساختمان قدیمی امامزاده روستای خربل با همکاری هیئت امنای این امامزاده، اداره راه و ترابری و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران تخریب و در چندین هزار متر مربع تسطیع شده که عملیات خاک‌برداری آغاز و کلنگ احداث ساختمان جدید این امامزاده نیز بر زمین زده شده است.

نجیبی از برگزاری برنامه‌های ویژه ماه محرم و دهه ولایت در جوار بقاع متبرکه گچساران خبر داد و یادآور شد: برنامه‌های دهه ولایت، اعیاد عید غدیر خم و قربان، بصیرت عاشورایی ویژه ماه محرم در کنار بقاع متبرکه گچساران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ش۴۰

منبع : خبرگزاری فارس