سایت استان: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: متأسفانه سیستم بانکی دچار معضلات و مشکلات زیادی شده و حساب اکثر بانک‌ها در بانک مرکزی بدلیل فشارها و هزینه های سالهای گذشته قرمز است. سید محمد علی سید ابریشمی در نشست با صنعتگران و مدیران واحد های صنعتی استان افزود: همه بانکهای کشور مدیون و …

سایت : گفت: متأسفانه سیستم بانکی دچار معضلات و مشکلات زیادی شده و حساب اکثر بانک‌ها در بانک مرکزی بدلیل فشارها و هزینه های سالهای گذشته قرمز است.

در نشست با صنعتگران و مدیران واحد های صنعتی استان افزود: همه بانکهای کشور مدیون و بدهکار بانک مرکزی هستند و امکانات مالی آنها اجازه نمی دهد که تسهیلات جدید را بپردازند.

IMG 9187 سیاستهای غلط اقتصادی دولت گذشته فشار زیادی به بانکها وارد کرد

وی اظهارکرد: بانک مسکن بعنوان بدهکارترین بانک کشور به بانک مرکزی چراکه تمام سرمایه گذاری های سالهای گذشته ناقص بوده و وام های زود بازده ای که در یک دورانی پرداخت شده، بازگشت پیدا نکرده اند و باید برای این امر راهکاری اتخاذ کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور خاطرنشان کرد: با شرایطی که برای بانک‌ها به وجود آمده آنها توانایی ندارند آن چنان که باید از سرمایه‌گذاران و صنعت‌گران حمایت کنند.

سید ابریشمی تصریح کرد: متأسفانه به جای اینکه اعتبارات این بانک‌ها صرف حمایت از صنایع شود در جایی خرج شد که بخش خصوصی باید وارد کار می‌شد.

وی ابراز امیدواری کرد با احیای توان بانک‌ها، صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به سرعت شکوفا و فعال تر شوند.

مدیرعامل شرکت صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور عنوان کرد: بخش زیادی از مشکلات صنعتگران و سرمایه‌گذاران در زمینه با تسهیلات بانکی است که باید با ارائه راهکارهای مناسب مشکلات صاحبان صنایع را برطرف کنیم.

سید ابریشمی ادامه داد: تولیدکنندگان تنها به کمک‌های بانکی اکتفا نکنند بلکه سعی داشته باشند با کمک شرکای جدید و فروش اوراق قرضه در صدد رفع مشکلات خود باشند.

وی اظهارکرد: یکی از برنامه‌های اصلی ما احیا و فعال‌سازی شهرک‌های صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته است تا در کنار آن ایجاد اشتغال و تولید در این مناطق شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از احیا و فعال سازی شهرکهای صنعتی در مناطق کمتر برخوردار خبر داد.

سید ابریشمی تصریح کرد: با فعال‌سازی شهرک‌های صنعتی در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال و تولید در این مناطق رونق خواهد گرفت.

در پایان تعدادی از صنعت گران مشکلات خود را با معاون وزیر مطرح کرده و خواستار تسریع در حل این مشکلات شدند.

گزارش تصویری از این مراسم:

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: right; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

منبع : سایت ک-ب