استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در جامعه گفت: سیاسی‌کاری آفت فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد سید موسی خادمی در دیدار مجمع قاریان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تأکید بر گسترش فعالیت های قرآنی در استان گفت: در نظام اسلامی قرآن محور است و ما هرچه داریم به برکت این کتاب آسمانی است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت و لزوم گسترش فعالیت‌های قرآنی و توجه به مفاهیم و آموزه‌های این کتاب آسمانی اظهار داشت: در نظام اسلامی که بر پایه دین و عقاید آسمانی شکل گرفته است، سخن پروردگار محور و زیر بنای حکومت است و لازمه موفقیت رسیدن به هدف توجه به این سخنان است.
وی تصریح کرد: اگر ملت ما توانستند به عزت و سربلندی دست یابند از پیروزی انقلاب، مقاومت در هشت سال دفاع مقدس و پیشرفت‌های گسترده در زمینه‌های مختلف به برکت استعانت و مدد گرفتن از این کتاب آسمانی است.
این مقام ارشد استانی تصریح کرد: اگر احیانا نواقص یا مشکلی در بدنه جامعه ما وجود دارد معلول بی‌توجهی به قرآن  و مفاهیم غنی این کتاب مقدس است، بنابراین لازم است که بیش از هر زمان دیگر نسبت به تعمیم آموزش قرآن و مفاهیم والای آن اهتمام کنیم.
خادمی، را به لحاظ قابلیت و ظرفیت بالای فرهنگی بسیار غنی عنوان کرد و گفت: علاوه بر دستگاه‌های فرهنگی که ماموریت اصلی آنها گسترش فرهنگ دینی است بقیه دستگاه‌ها نیز باید از همه امکانات و توان خود در پیشبرد فرهنگ دینی همکاری و مشارکت کنند.
وی تأکید کرد: البته باید دقت شود که در اجرای برنامه‌های فرهنگی به‌خصوص فعالیت‌های قرآنی به دور از هر گونه حساسیت‌های زاید و سیاسی کاری، اقدام کنیم.
منبع: فارس

منبع : سایت اداره فرهنگ و اسلامی کهگیلویه و بویراحمد