رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند تولید آثار هنری فاخر در حوزه هنری این استان با شتاب ادامه دارد و متوقف نمی‌شود.

 به گزارش خبرگزاری فارس از ، رضا پارسیان‌نژاد شامگاه پنج‌شنبه در مراسم تجلیل از هنرمندان حوزه هنری این و رونمایی از کهن‌ترین نسخه خطی مربوط به اثر ملتجی بویراحمدی اظهار داشت: در هفته هنر انقلاب اسلامی تعداد ۱۵ برنامه مختلف برگزار کردیم که آخرین آن‌ها همین مراسم تجلیل از هنرمندان بود.

وی افزود: بر خود فرض دانستیم تا از هنرمندان موفق خود که در سطوح ملی و بین‌المللی افتخار آفریدند تجلیل کنیم که در این میان هنرمندانی همچون رضا گشتاسب و اسحاق آقایی و سایرین با آثار خود کمک بزرگی به معرفی استان کرده‌اند.

پارسیان‌نژاد که در جمع هنرمندان استانی با حضور مسئولان ارشد استان سخن می‌گفت، افزود: در تولید آثار فاخر کارهای زیادی انجام شد از جمله در خصوص چاپ دانشنامه‌های مربوط به استان که در کل کشور سه استان گیلان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد پیشقدم بوده‌اند.

رئیس حوزه هنری از چاپ ۱۱ جلد دانشنامه خبر داد و یادآور شد: در کل تعداد ۱۱۰ جلد دانشنامه را برای چاپ در دستور کار قرار داده‌ایم.

این مسئول فرهنگی در استان کهگیلویه و بویراحمد با یاد کردن از کتاب «پایی که جا ماند» اثر آزاده هم استانی سید ناصر حسینی‌پور از معرفی سه کتاب ملی دیگر به جامعه هنری و فرهنگی کشور در آینده نزدیک خبر داد.

وی متذکر شد: یکی از این آثار مربوط به جوان متولد سال ۶۸ است که در ابتدا کسی باور نمی‌کند چنین کسی بتواند کتابی ملی به کشور معرفی کند و دیگری مربوط به دکتر فتاح محمدی، معاون سیاسی استاندار و از آزادگان هشت سال دفاع مقدس است و سومین آن هم مربوط به فرمانده پیشمرگ استان سردار جمعه‌نژاد است که توسط هنرمند هم استانی مهران مظفری گرد‌آوری شده است.

پارسیان‌نژاد از تعطیل‌بردار نبودن کارهای بزرگ توسط حوزه هنری این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: روند تولید آثار فاخر هنری را متوقف نخواهیم کرد هر چند که در اعتبارات مشکلات زیادی داریم.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ذ۳۰

منبع : فارس نیوز