رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به همت سرمایه‌گذار آبادانی و با سرمایه اولیه ۳۰ میلیارد ریالی، مرغداری ۳۰۰ هزار قطعه‌ای در کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شود.

 سید یعقوب موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: برای واگذاری زمین به سرمایه‌گذار در استان شورای استعدادیابی با حضور مسئول منابع طبیعی استان و امور اراضی و همچنین معاونت‌های این سازمان تشکیل می‌شود که موقعیت زمین را از طریق گوگل‌ارت مورد بررسی قرا می‌دهند.

وی با بیان این‌که متأسفانه در استان ما برخی افراد به عنوان سرمایه‌گذار زمین‌های خاصی را برای واگذاری درخواست می‌کنند، افزود: برای مثال می‌بینیم که فردی زمینی را در نوک یک کوه برای پرورش بوقلمون پیشنهاد می‌دهد و پر واضح است هدف اصلی در این درخواست تصاحب زمین است نه سرمایه‌گذاری.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص با اشاره به این‌که برخی افراد نیز برای سرمایه‌گذاری درخواست اراضی کرده‌اند و واگذاری زمین به آن‌ها موجب ایجاد تولید بیشتر در استان می‌شود از درخواست یک سرمایه‌گذار آبادانی برای ایجاد واحد تولید ۳۰۰ هزار قطعه‌ای مرغ خبر داد.

این مسئول افزود: این ظرفیت تقریباً ۱۰ برابر ظرفیت بزرگترین واحدهای مرغداری استان است که خود سرمایه‌گذار با آورده ۳۰ میلیارد ریالی حاضر به انجام سرمایه‌گذاری در این بخش شده است.

وی با بیان اینکه در بخش دام نیز در گذشته اقدامات خوبی در استان انجام شده و در آینده هم باید با نیازسنجی و همچنین کمک به راه‌اندازی واحدهای راکد به تولید بیشتر کمک کنیم، تصریح کرد: برای نمونه گاوداری ۲ هزار رأسی ما در یاسوج که متعلق به بنیاد مستضعفان است اکنون با هزار رأس دام مولد و هزار راس گوساله در سطح گاوداری‌های مدرن اروپایی اداره می‌شود و در کشور کمتر واحدی به این مدرنی وجود دارد که لازم است برای ادامه کار مشکلات آن را برطرف کنیم.

وی یکی دیگر از اقدامات اساسی برای راه‌اندازی چرخه تولید در حوزه دام استان را مربوط به راه‌اندازی مجدد کارخانه تعطیل شده خوراک دام و طیور دشت‌روم دانست و گفت: با راه‌اندازی این کارخانه و به همین زودی مشکلات اساسی ما در خصوص تأمین خوراک دام و طیور و آبزیان استان برطرف می‌شود.

انتهای پیام/۲۵۷۱/

منبع : خبرگزاری فارس