دانش‌آموزان تیم رباتیک گچساران مقام نخست کشوری در مسابقات سراسری دانش‌آموزی رباتیک را کسب کردند و با حضور مدیر آموزش و پرورش این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، پیش از ظهر امروز و با حضور مدیر آموزش و پرورش، استاد حوزه ‌علمیه گچساران و جمعی از معاونان آموزش و پرورش و اولیا، دانش‌آموزان عضو تیم رباتیک گچساران تجلیل شدند، تیم رباتیک گچساران در مسابقات سراسری رباتیک که به میزبانی تیم صنایع رباتیک آراد مشهد و از تاریخ هفتم تا ۱۲ مهر ماه در مشهد برگزار شد، توانست دو مقام مهم و ارزشمند کشوری را به خود اختصاص دهد.

۱۰ دانش‌آموزان تیم رباتیک گچساران در این دوره مسابقات که با حضور ۳۸ تیم از سراسر کشور برگزار شد، با پیروزی در برابر حریفان خود توانستند مقام نخست کشوری در رشته ثبت طراحی‌های اختراعی و همچنین مقام دوم در رشته طراحی ربات را به خود اختصاص دهند و نام گچساران « بام نفتی ایران » را در سطح کشور درخشان سازند.

پیروزی و برتری در برابر هشت تیم رباتیک از تهران از جمله افتخارات دانش‌آموزان بااستعداد و نخبه قلب نفتی ایران است.

مدیر آموزش و پرورش گچساران در این مراسم با تبریک به این دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان اظهار کرد: دانش‌آموزان این شهرستان در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف علمی، پرورشی، فرهنگی، ورزشی و دیگر زمینه‌ها دارای استعدادهای منحصر بفردی هستند.

یدالله مرادی با تأکید بر لزوم شناسایی و کشف و هدایت این استعدادها بر لزوم توجه و همکاری خانواده‌ها در این زمینه تأکید کرد.

مهم‌ترین مؤلفه در کشف و هدایت استعدادهای درخشان، اولیای دانش‌آموزان هستند

وی ابراز داشت: مجموعه مدیران و معلمان آموزش و پرورش با همکاری و هماهنگی با خانواده‌ها باید شرایطی را فراهم کنند تا استعدادهای پیدا و پنهان دانش‌آموزان به سمت قله‌های شکوفایی و ترقی هدایت شود.

مرادی با تأکید بر لزوم توجه مضاعف به رشد علمی و تربیتی دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی یادآور شد: با تلاش‌ شبانه‌روزی معلمان و مربیان مدارس و همکاری مطلوب و اثربخش اولیای دانش‌آموزان، عرصه‌های فرهنگی و علمی کشور و دنیا هر چه بیشتر مزین به تربیت شدگان و نخبگان ایران اسلامی می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش گچساران مهم‌ترین راه تحقق دستیابی به اهداف متعالی آموزش و پرورش در راه شناسایی، کشف و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان را مشارکت اولی عنوان کرد.

مرادی علاقمندی دانش‌آموزان، مشارکت اولیا و دلسوزی مربیان را از مؤلفه‌های مهم در دستیابی به موفقیت‌های روزافزون دانش‌آموزان دانست.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/صا۳۰

منبع : خبرگزاری فارس