فرماندار گچساران گفت: رونق ورزش همگانی و تکمیل فضاهای ورزشی در اولویت کاری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، عبدالرحیم رحیمی عصر امروز در جلسه پیگیری رفع معارض زمین‌های ورزشی شهر و روستاهای با حضور شهردار، بخشدار مرکزی و سایر مسئولان که در دفتر فرماندار برگزار شد، با بیان اینکه ورزش زمینه‌ساز سلامت روحی و بدنی افراد و جامعه است، اظهار کرد: باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات ورزشی شهرستان برای توسعه ورزش استفاده کرد.

فرماندار گچساران تعامل سازنده در امر ورزش در شهرستان را مهم خواند و گفت: با ایجاد تعامل سازنده است که می‌توان در هموار کردن مسیر رشد و شکوفایی ورزش گام برداشت.

وی توسعه فضاهای ورزشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها را نقش مؤثری دانست و افزود: رونق ورزش همگانی و تکمیل فضاهای ورزشی باید در اولویت کاری قرار گیرد.

رحیمی با بیان اینکه ورزش به عنوان مهم‌ترین عامل در ایجاد سلامتی و روحیه شاد در جامعه، باید مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: رونق ورزش‌های همگانی در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جوان از بسیاری از ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی جلوگیری می‌کند.

فرماندار گچساران ادامه داد: جامعه پویا و سرزنده نیازمند رونق فعالیت‌های ورزشی به ویژه ورزش همگانی است که ورزش‌های همگانی علاوه بر ایجاد سلامتی و روحیه مناسب، سبب افزایش پویایی در اجتماع می‌شود.

وی گفت: برای احداث مجتمع ورزشی دوگنبدان زمین مورد نظر در ضلع غربی واحدهای انبوه‌سازی مورد پیمان شرکت النجم خلیج فارس شناسایی و در صورت تایید مراحل اولیه نسبت به واگذاری آن اقدام لازم به عمل آید.

رحیمی همچنین از اداره ورزش و جوانان خواستار همکاری در اجرای پروژه‌های ورزشی شد و اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان با توجه به اینکه معارض زمین روستای آبشیرین برطرف شده است، باید نسبت به شروع عملیات اقدام کند.

فرماندار گچساران با بیان اینکه جلسات باید خروجی مناسب داشته باشد، خواستار برنامه‌ریزی دقیق برای برگزاری جلسات، به صورت منظم و هدفدار شد.

وی به مصوبات جلسه اشاره کرد و گفت: پروژه شهدای گمنام در همان محل پیش‌بینی شده اجرا خواهد شد.

فرماندار گچساران ادامه داد: همچنین با توجه به آماده بودن زمین با کاربری ورزشی در سایت مسکن مهر طرح مجموعه ورزشی میدان فردوسی که معارض دارد بعد از بازدید میدانی توسط اعضا به مسکن مهر و یا استادیوم تختی انتقال یابد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۹/غ۳۰

منبع : فارس نیوز