رئیس راه و شهرسازی گچساران ضمن تشکر از استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص اعتبار سه میلیارد ریالی به مصلای گچساران خبر داد.

فرامرز انصاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در در پاسخ به سئوالی مبنی بر آخرین وضعیت مصلای این شهرستان اظهار کرد: بزرگترین مانع و مشکل تکمیل و ساخت مصلای مشکل مالی است.

وی با اشاره به نصب سیستم خنک‌کننده در مصلای گچساران افزود: با توجه به گرمسیر بودن گچساران اگر قصد راه‌اندازی سیستم خنک‌کننده در مصلا را داشته باشیم به اعتباری نزدیک به پنج میلیارد ریال نیاز داریم.

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران در پاسخ به سئوالی مبنی بر نصب سیستم خنک‌کننده زمینی در مصلا ابراز کرد: نصب سیستم خنک‌کننده زمینی مطلوب نبوده و در این منطقه جوابگو نیست، سیستم گرمایشی قابلیت بهتری برای نصب زمینی دارد و بهتر جواب می‌دهد.

انصاری با اشاره به روند کنونی تکمیل مصلای گچساران گفت: وضعیت ساخت و ساز و تکمیل مصلا فعال بوده و از ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار مصلا تنها ۵۰ میلیون آن نقدینگی بوده است.

وی با بیان این‌که تنها مشکلی که سد راه تکمیل مصلا وجود دارد، موضوع نقدینگی است، یادآور شد: تنها یک قلم از نیازمندی‌های مصلا که همان سیستم سرمایشی آن است، به اعتباری حدود پنج میلیارد ریال نیاز دارد.

انصاری ضمن تقدیر و تشکر از استاندار  از تخصیص سه میلیارد ریالی برای مصلای گچساران خبر داد و عنوان کرد: البته مشکل نقدینگی مشکل استانی نیست و این موضوع به شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران با بیان این‌که افزون بر ۱۰ سال از کلنگ‌زنی این پروژه می‌گذرد، خاطرنشان کرد: البته اسکلت بتنی دارای شرایطی بوده که به مرور زمان مقاوم‌تر می‌شود و از بابت عمر پروژه نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ب۲۰

منبع : فارس نیوز