معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیان مشکل تشکل‌های مردم‌نهاد این استان موجب ترکیدن بغض‌ها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، سید عبدالعزیز تقی‌زاده عصر امروز در نشست دبیران تشکل‌های مردم‌نهاد با استاندار این  و معاون سیاسی، اظهار داشت: استاندار ما دومین استاندار جوان کشور است که امیدواریم بتوان از این ظرفیت جوانی مدیر ارشد استانی برای کمک به تسهیل در امور جوانان بهترین استفاده را برد.

وی ادامه داد: تشکل‌های مردم‌نهاد استان با وجود اینکه هیچ کمک مالی به آنها نشده است، اما در کشور مقام‌های با ارزشی را کسب کرده‌اند که بیان آن‌ها با این وضعیت بد مالی موجب ترکیدن بغض‌ها می‌شود.

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان به موفقیت‌های برخی از این تشکل ها در سطوح ملی اشاره کرد و متذکر شد: چنان در سطح ملی به استان ما اهمیت داده می‌شود که در حضور استان‌های بزرگ کشور از معاون امور جوانان استان ما به اضافه چهار استان دیگر می‌خواهند که به نمایندگی از سایر استان‌ها ایده‌ها را مطرح کرده و مشکلات امور جوانان کل کشور را بیان کنیم.

این مسئول با قول به استاندار و معاون سیاسی و دبیران تشکل‌ها برای افزایش تعداد سمن‌ها در کهگیلویه و بویراحمد، اذعان داشت: از همین جا قول می‌دهیم که تعداد تشکل‌های مردم‌نهاد این استان را به عدد ۳۰۰ تا پایان سال ۹۳ برسانیم.

وی با بیان اینکه در مدتی که مسئولیت این حوزه را در ورزش و جوانان استان بر دوش گرفته‌ام چیزهایی دیده‌ام که در حد مصیبت‌نامه است، ابراز داشت: ساختمان ما را به شورای شهر داده‌اند و خودرو و سایر وسایل و اموال در اختیار ما نیست و تنها تابلوی سازمان ملی جوانان را تحویل گرفته‌ایم.

تقی‌زاده با بیان این‌که بنا نبود یک بار دیگر این مصیبت‌نامه را تکرار کنم، خاطرنشان کرد: امیدوارم دولتی که نام تدبیر و امید را دارد تشکل‌های مردم نهاد و سازمان جوانان را به جایگاهی که برازندگی آن را دارد، برساند.

معاون اداره‌کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد، بودجه توانمندسازی تشکل‌هلای مردم نهاد استان در طول یکسال را تنها ۷ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: من امروز به عنوان متولی امور جوانان استان در برابر این تشکل‌ها سر به زیر هستم و تنها کاری که کرده‌ام این بچه‌ها را از خانه‌نشینی به متن بازگردانده‌ام و مژده می‌دهم با همتی که در خود این تشکل‌ها وجود دارد پویایی آن‌ها در استان را به همین زودی شاهد باشیم.

این مسئول با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم چراغ تشکل‌های مردم‌نهاد در استان کهگیلویه و بویراحمد خاموش شود، عنوان داشت: در کنار همه این مشکلات فضای روشنی را تصور می‌کنیم که نمونه آن کسب رتبه برتر کشوری توسط برخی از تشکل‌ها از جمله تشکل یاران مانا بود.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ذ۳۰

منبع : فارس نیوز