فرمانده سپاه ناحیه گچساران گفت: بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس با فداکاری و ایثار محض در برابر دشمنان، فرهنگ‌سازان الگوی وفاداری و ولایت‌پذیری شدند و جهان را مات و مبهوت اخلاص و ایمان خود کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، جهانگیر انصاری ظهر امروز در سخنانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با بیان این‌که بسیج میراث ارزشمند امام راحل است، گفت: امام راحل بسیج را تجلی وحدت و یکپارچگی آحاد مردم می‌دانستند و معتقد بودند که هدف همه امامان معصوم (ع) ایجاد وحدت و یکپارچگی در میان ملت مسلمان بوده است.

وی با بیان اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی، بسیج را حقیقتی همیشگی و لشکری از مجاهدان در طول تاریخ برشمرده‌اند، افزود: به بیان دیگر ایشان شکل‌گیری بسیج را تنها محدود به این دوره زمانی و جغرافیای ایران نمی‌دانسته‌اند و آن را متعلق به همه ادوار و جهانیان می‌دانستند.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران شهادت‌طلبی، تقوا و پرهیزکاری، جهاد در راه خدا و پرهیز از تحجر و … را از دیگر ویژگی‌های بیسجیان از دیدگاه امام راحل برشمرد و تصریح کرد: از دیدگاه امام راحل بسیجیان افرادی سیاسی هستند که سیاست‌زده نیستند.

وی یادآور شد: بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس با فداکاری و ایثار محض در برابر دشمنان، فرهنگ‌سازان الگوی شهادت، وفاداری و ولایت‌پذیری شدند و جهان را مات و مبهوت اخلاص و ایمان خود کردند.

انصاری با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد بسیج گفت: مقام معظم رهبری بسیج را به معنای حضور و آمادگی در همان نقطه‌ای دانسته‌اند که اسلام و قرآن و امام زمان (عج) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران ادامه داد: مقام معظم رهبری درباره بسیج فرموده‌اند که انکار بسیج و بی‌احترامی به آن نابخردانه و خائنانه است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/م۳۰

منبع : خبرگزاری فارس