مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد مساجد را امن‌‌ترین حوزه برای جذب جوانان دانست و افزود: کانون‌‌های فرهنگی نیز با توسعه فعالیت‌‌ها بستر لازم برای جذب بیشتر جوانان را فراهم کنند.

امین کمالوندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به هجمه‌های فرهنگی دشمنان علیه خانواده‌ها و جوانان ایران اسلامی اشاره و اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه مدیران ارشد نظام در عرصه جوانان هجمه‌‌های فرهنگی بوده که مساجد از مهم‌ترین حوزه‌‌ها در این عرصه به شمار می‌‌رود.

وی با بیان این‌که در برهه کنونی آسیب ‌های زیادی در کمین جوانان وجود دارد، خاطرنشان کرد: اگر ما به دنبال استقبال جوانان از مکان مورد اعتمادی در جامعه هستیم باید مساجد را به عنوان امن‌‌ترین حوزه به خانواده‌ها معرفی کنیم.

کمالوندی اظهار داشت: امروز کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش به سزایی را در جذب جوانان به مسجد بر عهده دارند که این کانون‌‌ها باید با توسعه فعالیت‌ها بستر لازم برای جذب بیشتر جوانان را فراهم سازند.

این مسئول فرهنگی و هنری تصریح کرد: حضور جوانان در مساجد در آشنایی آنان با آموزه‌‌های دینی تاثیر به سزایی دارد که با توجه به جنگ نرم دشمنان و تلاش استکبار برای دور کردن جوانان از مساجد، ضروری بوده از این‌رو کانون‌های فرهنگی بر رونق ‌بخشی هر چه بیشتر فعالیت‌ها موثر هستند.

کمالوندی با تاکید بر اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خط مقدم مقابله با توطئه‌های دشمن در جنگ نرم هستند، ادامه داد: این کانون‌‌ها به واسطه ارتباط مستقیم با قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان به راحتی قادرند توطئه‌های دشمنان در زمینه دوری جوانان از اسلام و انقلاب را نقش بر آب کنند.

وی گفت: کانون‌های مساجد وظایف و رسالت‌های بسیار سنگینی در امر تبلیغ، گسترش و تعمیق فرهنگ روح ‌بخش اسلام دارند که باید با برنامه‌ریزی وظایف خود را به نحو احسن به انجام رسانیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر آرمان‌‌ها و ارزش‌های معنوی و فرهنگ اسلامی، گسترش زمینه مشارکت مردم در امور مختلف، همگانی کردن همه عرصه‌‌های فرهنگی، زمینه‌سازی برای حضور فعال جوانان و شناسایی نیروهای مستعد را از دیگر وظایف این مراکز برشمرد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/

منبع : خبرگزاری فارس