بخشایی با تأکید بر اینکه خبرنگاران قبل از ورود در عرصه‌های سیاسی باید دارای اولویت‌بندی باشند، خاطرنشان کرد: متأسفانه اصحاب رسانه و خبرنگاران هیچ اولویت‌بندی در فعالیت‌های کاری خود انجام نداده‌اند.

bakhshayi

 عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر گچساران گفت: بیشتر درگیری مسئولان شهری پروژه های عمرانی است و این باعث شده از بسیاری از مسائل فرهنگی غافل شوند.

حمید بخشایی بعدازظهر شنبه در نشست آسیب شناسی فرهنگی با اصحاب رسانه در محل شورای شهر گچساران افزود: کلیه مشکلات عمرانی یک روزی حل می شود ولی عدم توجه به مسائل فرهنگی جامعه را سال ها عقب می اندازد.

وی با انتقاد از اصحاب رسانه در خصوص عدم اولویت بندی در اهمیت اخبار و رویدادها اظهار داشت: اولویت بندی اخبار در رسانه صورت نگرفته و نتیجه آن عدم یکپارچگی تفکرات در جهت فرهنگ سازی است.

بخشایی افزود: کارهای فرهنگی دیربازده است و حداقل پنج سال زمان برای نتیجه گرفتن هر طرح نیاز خواهد بود.

عضوکمیسیون فرهنگی شورای شهرگچساران گفت: برخی رسانه ها با سیاسی کاری از ارائه واقعیت ها به جامعه خودداری می کنند که این موجب عدم پیشرفت خواهد شد.

بخشایی استفاده از نخبگان فکری و اقتصادی را نیاز امروز جامعه دانست و تصریح کرد: در چندسال گذشته گچساران ضربه سنگینی از عدم استفاده از نظرات نخبگان خورده است.

وی همچنین نقش نشاط و شادابی در میان جوانان را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: جوانان گچساران نیاز به نشاط دارند تا بتوانند خوب فکر کنند و شهر خود را بسازند./مهر

————————————————–

تفکرات فرسوده از بافت فرسوده شهری مخرب‌تر است

عضو شورای اسلامی شهر دوگنبدان گفت: تفکرات فرسوده از بافت فرسوده شهری مخرب‌تر است.

به گزارش خبرگزاری از گچساران، حمید بخشایی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که یکی از ارکان مهم و اصلی دمکراسی در جامعه رسانه‌ها هستند، اظهار داشت: در حال حاضر بیشترین توجه و تلاش مسئولان شهری ما به مسئله عمرانی زیرگذر و بافت فرسوده شهری معطوف شده است در حالی که ما در جامعه بافت فرسوده فکری نیز داریم.

وی با بیان اینکه تفکرات فرسوده‌ای وجود دارد که از بافت فرسوده شهری مخرب‌تر است، ادامه داد: خبرنگاران و اصحاب رسانه قبل از جهت‌گیری‌های سیاسی باید به عنوان یک ساختار و نهاد خودجوش وارد عرصه‌های فرهنگی شوند.

بخشایی با تأکید بر اینکه خبرنگاران قبل از ورود در عرصه‌های سیاسی باید دارای اولویت‌بندی باشند، خاطرنشان کرد: متأسفانه اصحاب رسانه و خبرنگاران هیچ اولویت‌بندی در فعالیت‌های کاری خود انجام نداده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر دوگنبدان ابراز داشت: مباحث فرهنگی دارای اولویت و اولویت بوده و ما در این زمینه نتوانستیم به یکپارچگی و وحدت در سطح استان و شهرستان برسیم.

بخشایی با اشاره به مشکلات فعلی پروژه‌های زیرگذر و مصلای گچساران، عنوان کرد: این مشکلات نشان دهنده این است که مسئولان وقت این پروژه‌ها کاربرد علمی نداشته‌ و محاسبه‌ای نبودند.

وی با بیان اینکه مسئولیت‌پذیری یکی از شاخصه‌های فرهنگی است، بیان داشت: فرهنگ‌سازی باید از مهد کودک‌ها آغاز شود و همانگونه که مسائل و آموزه‌های دینی و ارزشی در این مراکز نهادینه می‌شود، نظم و انضباط نیز باید آموزش داده شود.

بخشایی در پایان اذعان داشت: انسان‌های شاخص و عملیاتی باید برای پنج‌سال آینده برنامه‌ریزی کند، کدام یک از مسئولان شهرستانی و استانی ما برای پنج‌سال آینده خود برنامه‌ریزی کرده‌اند.

منبع :