همزمان با اولین جلسه هیئت دولت یازدهم، پایگاه اطلاع رسانی دولت در اقدامی عجیب و غیرحرفه‌ای اقدام به حذف بایگانی خود کرد.

سایت دولت (ک و ب): پس از آن که با تحویل نهاد ریاست جمهوری به حسن ، بایگانی بخش‌های مختلف خبر و عکس پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری در دوره احمدی‌نژاد حذف شد، اینک نوبت به پایگاه اطلاع‌رسانی دولت رسیده که تمامی اخبار و مصوبات و لوایح مربوط به دولت‌های نهم و دهم، مشمول حذف شود.

 

پایگاه اطلاع رسانی که زیرمجموعه شورای اطلاع رسانی دولت است در اقدامی قابل تامل علاوه بر حذف همه اخبار مربوط به رئیس جمهور سابق و اعضای سابق دولت، حتی کلیه اخبار مربوط به مصوبات، لوایح و قوانین که در بانک اطلاعاتی این پایگاه موجود بوده است را بدون ارائه هیچ توضیحی حذف کرد.

 

این موضوع از آن جهت قابل نقد است که محتوای بایگانی این سایت به نوعی بازتاب دهنده تصمیمات کلان کشور که در سال‌های گذشته اتخاذ شده بوده و حذف آن با شأن سایت دولت که موظف به اطلاع رسانی درخصوص تصمیمات و عملکرد دولت بوده، نیست.

 

از آنجا که محتوای تولیدشده در پایگاه اطلاع‌رسانی دولت و سایر پایگاه‌های خبری دولتی، هویت حقوقی و نه حقیقی دارند، اقدامات عجیبی چون حذف بایگانی این سایت با تغییر دولت، مطمئنا اقدامی اعتدالی محسوب نمی‌شود.

 

ضمنا در حالی که محتوای سایت ریاست جمهوری صرفا مربوط به دیدارها و سخنرانی‌ها و اخبار شخص رئیس‌جمهور بود، محتوای سایت پایگاه اطلاع‌رسانی دولت مربوط به اخبار تمامی دستگاه‌های دولتی، کلیه لوایح دولت و مصوبات آن و قوانین جدید و ابلاغی است.

 

بنابراین، حذف بایگانی سایت پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، به مراتب زیان‌بارتر از حذف آرشیو سایت ریاست جمهوری است.

با توجه به  شعار اعتدالی که از سوی این دولت مطرح شد، این اقدام غیر حرفه ای از آنها انتظار نمی رفت . با توجه به اینکه رئیس جمهور و تیم کاری وی با هد خدمت به مردم بر سر کار آمدند برای مقایسه میزان عملکرد خود نسبت به دولت های گذشته نباید این بایگانی حذف می شد تا شائبه ترس از کم کاری به بدنه نچسبد.