مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه پیام‌نور، مهم‌ترین هدف این دانشگاه را فعالیت‌های پژوهشی عنوان کرد.

محمد‌هادی امین‌ناجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ، اولویت نخست پیام‌نور را توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه عنوان کرد و اظهار داشت: دانشگاه پیام‌نور با ایجاد این رشته‌ها در کاهش هزینه‌های دوران تحصیل و کمک به اقشار متوسط جامعه گام برمی‌دارد.

وی، دانشگاه پیام‌نور را بزرگترین دانشگاه مجازی کشور دانست و ادامه داد: ارتقای اعضای هیات علمی، کیفیت آموزشی و افزایش فعالیت‌های پژوهشی از اهداف مهم دانشگاه پیام‌نور است.

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه پیام‌نور با اشاره به کمبود‌های اعتباری این دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام‌نور با همه این کمبود‌ها و مشکلات در جهت ارتقای کیفیت آموزشی و توسعه مراکز آموزشی در سطح کشور تلاش می‌کند.

امین‌ناجی از تحصیل یک میلیون دانشجو در دانشگاه‌های پیام‌نور کشور خبر داد و تصریح کرد: تعداد ۹۳۰ هزار نفر در مقطع کارشناسی، ۵۰ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دو هزار دانشجو نیز در مقطع دکترا در حال تحصیل هستند.

وی، تعداد دانشجویان دانشگاه پیام‌نور کهگیلویه و بویراحمد را ۱۸ هزار نفر عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه رشته‌های تحصیلی تکمیلی تاکنون در این دانشگاه راه‌اندازی نشده است انتظار می‌رود با فراهم ساختن زیرساخت‌ها لازم برای توسعه رشته‌های تحصیلی و ادامه تحصیل علاقمندان و دانشجویان این دانشگاه در ایجاد شود.

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه پیام‌نور کشور به سیاست این دانشگاه در دولت جدید اشاره و عنوان کرد: این دانشگاه در راستای ارتقای کیفیت خود به دنبال نگاه به درون بوده که علاوه بر رسیدگی به مشکلات دانشگاه توجه وافر به نیروهای بومی هر استان دارد.

امین‌ناجی با تأکید بر اینکه تعامل با مسئولان استانی، دانشجویان و کارکنان بسیار مهم است، ابراز داشت: در چارچوب ضوابط و قوانین و مقررات با همه دانشگاه‌ها و دستگاه‌ها تعامل و همکاری خواهیم داشت ولی اجازه دخالت بی‌مورد و بی‌اساس به کسی داده نمی‌شود.

وی در پایان یادآور شد: دانشگاه‌؛ دانشگاه است و ارکان خاص خود را دارد؛ از این‌رو نباید اجازه داد فرد یا گروه خاصی بی‌اساس در سطح دانشگاه‌های پیام‌نور دخالت کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ذ۳۰

منبع : فارس نیوز