رئیس بسیج دانش‌آموزی کهگیلویه و بویراحمد از اعزام ۵ هزار دانش‌آموز این استان به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، شهرام مهدوی، ظهر امروز در نشست هماهنگی کمیته پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی که با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار کرد: در مرحله دوم اعزام راهیان نور ۵ هزار دانش‌آموز در کهگیلویه و بویراحمد عازم مناطق عملیاتی جنوب می‌شوند.

مهدوی افزود: این تعداد دانش‌آموز شامل دانش‌آموزان دختر پایه دوم متوسطه است که در ماه آذر به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.

رئیس بسیج دانش‌آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: راهیان نور دانش‌آموزی از مناطق عملیاتی خرمشهر، آبادان، شلمچه، دهلاویه، فکه و اروند دیدن می‌کنند.

وی حضور دانش‌آموزان در مناطق جنگی و عملیاتی را امر بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان به‌عنوان آینده‌سازان این مرز و بوم می‌توانند از نزدیک با رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و جوانان دوران هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.

مهدوی عنوان کرد: دانش‌آموزان با الگو‌برداری از این ایثارگری‌ها آینده‌ای بهتر و درخشان‌تر را برای جامعه اسلامی رقم می‌زنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد هم اظهار کرد: در هفته بسیج یادواره‌های شهدای در شهرستان‌های باشت، بهمئی، چرام، دهدشت و گچساران برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مصطفی شجاعیان گفت: برگزاری نشست‌های بصیرت‌افزایی، حضور حلقه‌های صالحین در نمازهای جمعه و همایش هادیان بسیج با موضوع بیداری اسلامی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ط۲۰

منبع : خبرگزاری فارس