صدها دانش‌آموز گچسارانی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیات هشت سال دفاع مقدس اعزام شدند.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح از گچساران، صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام کشاورز نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه گچساران و جمعی از مسئولان محلی، ۴۵۰ نفر از دانش‌آموزان این شهرستان در قالب اردوی راهیان نور دانش‌آموزی سپاه ناحیه گچساران به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس اعزام شدند.

حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی امام جمعه گچساران در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و شهادت امام حسین(ع) اظهار کرد: صحرای کربلا به برکت خون امام حسین(ع) دارای قداست و اهمیت ویژه‌ای شده است.

وی امر به معروف و نهی از منکر را پیام اصلی شهادت امام حسین(ع) عنوان کرد و افزود: مبارزه با ظلم و تعدی به دین و سرزمین در قالب جنگ با یزید منکر آن زمان؛ احیای امر به معروف و نهی از منکر بود.

حجازی با اشاره به رشادت‌های هشت ساله رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس ابراز کرد: رزمندگان اسلام نیز به تأسی از مشی و مسیر امام حسین(ع) برای مبارزه با کفر و ظلم به تبعیت از ولایت قدم به میدان نبرد گذاشتند تا پاسدار اهداف اباعبدالله(ع) باشند.

امام جمعه گچساران با بیان این‌که مناطق جنگی ما که آغشته به خون شهدایی است که به تأسی از مشی و اهداف امام حسین(ع) جان خود را از دست دادند، یادآور شد: مناطق جنگی نیز از قداست و پاکی برخوردارند زیرا به خون کسانی آغشته شده که تفکری همانند امام حسین(ع) داشتند.

جهانگیر انصاری فرمانده سپاه ناحیه گچساران نیز در این مراسم گفت: هدف از اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی آشنایی با فرهنگ جهاد و شهادت و نشان دادن رشادت‌ها و از جان‌گذشتگی‌های رزمندگان است

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب