امام جمعه لنده با اشاره به دعوت بان کی مون از ایران برای شرکت در نشست ژنو گفت: بان کی مون با پس گرفتن دعوت خود از ایران برای شرکت در نشست ژنو ۲ اعتبار سازمان ملل و اساسنامه آن را زیر سؤال برد.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده حجت‌الاسلام مهدی کیانی‌اصل در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان لنده با اشاره به اهمیت عبادت در زندگی انسان‌ها گفت: هدف از خلقت انس و جن و یکی از اهداف مهم بعثت انبیاء عبادت حق تعالی بوده است.

وی افزود: دین مبین اسلام در عین توجه به مسائل اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و حقوقی به عبادت توجه ویژه‌ای داشته و مقام عبادت را بالاتر از آن‌ها به حساب آورده است.

امام جمعه لنده گفت: از نظر اسلام سرلوحه تعلیمات عبادت بوده و بدون تعلیمات نیز عبادت میسر نمی‌شود.

کیانی‌اصل در ادامه به مسائل مناسبت‌های هفته اشاره کرد و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان و میهمانان کنفرانس اسلامی با اشاره به نقش پیامبر اکرم(ص) و دین اسلام  در نجات بشریت، وظیفه انسان‌ها را در قبال پیامبر نیز معین کرده و آن رسیدن به آزادی مورد نظر اسلام است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب با اشاره به توطئه‌های دشمنان و اهداف آنان، خطر استکبار جهانی و جریان تکفیری را در جهت صدمه زدن به بیداری اسلامی و  وحدت مسلمین دانسته اند.

امام جمعه لنده خاطر نشان ساخت: امروزه جریان تکفیری همان خوارج زمان علی بن ابیطالب بوده که با خروج خود و کشتار مسلمانان و شهادت حضرت علی (ع) ضربه‌های بسیاری را بر پیکره اسلام وارد ساختند.

کیانی‌اصل با اشاره به ضرورت وحدت مسلمانان گفت: مهمترین وظیفه نخبگان علمی و دینی و سیاسی در شرایط کنونی تبیین مسأله وحدت و پرهیز از اختلاف و تفرقه است.

وی آغاز اجرای گام نخست توافق ژنو را یاد آور شد و افزود: ما همچنان بر تعهدات خود پایبند هستیم ولی به غرب و سران استکباری آن هیچ اعتمادی نداریم.

کیانی‌اصل در ادامه به دعوت بان کی‌مون از ایران برای شرکت در ژنو ۲ اشاره کرد و گفت: بان‌کی مون بزرگترین ضربه را به اعتبار سازمان ملل وارد ساخته چرا که تحت تأثیر آمریکا دعوت خود را پس گرفته و اساسنامه سازمان را زیر سؤال برده است.

وی افزود: همانطور که شرکت ایران بدون پیش‌ شرط می‌توانست تأثیر گذار باشد؛ شرکت نکردن ایران در مسأله سوریه نیز می‌تواند تأثیرگذار بوده و غیبت ایران یعنی از دست رفتن امتیاز مهم آمریکا چراکه ایرانم هیچ‌گونه الزامی برای پذیرش مصوبات این نشست را ندارد.

امام جمعه لنده یادآور شد: بزرگترین بازنده درگیری‌ها در سوریه رژیم صهیونیستی و بعد از آن آمریکا، عربستان، قطر و ترک‌ها خواهند بود چرا که هزینه‌های هنگفتی را انجام داده ولی هنوز موفقیتی به دست نیاورده‌اند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۳/ت۳۰

منبع : فارس نیوز