امام جمعه چرام گفت: بهترین راه غلبه بر آسیب‌های اجتماعی استفاده از آموزه‌های دینی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، حجت‌الاسلام جعفر طزری صبح امروز در جمع دانش‌آموزان دبیرستان عفت با تشریح انواع آسیب‌های اجتماعی در مراوده‌های امروزه از جمله ماهواره، مواد مخدر، دوستان ناباب، بی‌حجابی و بد حجابی، عرفان‌های نوظهور و انواع موسیقی، اظهار کرد: ما باید به هنجارها و ناهنجاری‌های جامعه توجه داشته باشیم و با استفاده از آموزه‌های دینی بستر مناسبی برای از بین بردن ناهنجاری‌ها و آسیب‌هایی که اقشار مختلف مردم خصوصاً قشر جوان که خود به نوعی در معرض خطر بیشتری است را فراهم کنیم.

امام جمعه چرام، اضافه کرد: باید با بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهی‌های خانواده‌ها از ورود این آسیب‌ها به کانون گرم خانواده‌ها جلوگیری کنیم.

وی به بیان اهمیت وسایل ارتباط جمعی اشاره کرد و گفت: موبایل یک وسیله ارتباط جمعی است، که استفاده از آن بلامانع است اما چنانچه از این وسیله استفاده غیر شرعی و خلاف عقل و منطق استفاده شود این خود آفتی است که خانواده و جامعه را تهدید می‌کند و می‌تواند منشا بروز خیلی از ناهنجاری‌های اجتماعی شود.

این مسئول، عنوان کرد: مسائل اجتماعی بستر مناسب جهت آسیب‌های اجتماعی هستند، بنابراین باید هنجار‌های اجتماعی را مورد توجه قرار داد و بهترین راه غلبه بر آسیب‌های اجتماعی استفاده از آموزه‌های دینی است.

حجت‌الاسلام طزری با بیان اینکه بالا بودن سطح اطلاعات و آگاهی خانواده‌ها در بحث آسیب‌های اجتماعی به این امر کمک شایانی می‌کند، گفت: نقش خانواده و دولت در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه بسیار حیاتی و کاربردی است.

خطیب جمعه چرام، آسیب‌های اجتماعی را از معضلات جامعه دانست که برای ریشه کن شدن این مشکلات از جامعه باید همگان تلاش کنند و خاطرنشان کرد: تقلید از الگوهای غربی و تحت تأثیر قرار گرفتن جوانان از ضد ارزش‌ها از مصادیق آسیب‌های اجتماعی است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/ق۲۰

منبع : خبرگزاری فارس