مدیر منابع انسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواست تا استانداری این استان، اسپانسر مالی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، محمد غلامی صبح امروز در نشست با ورزشکاران رشته هندبال این شهرستان که با حضور استاندار برگزار شد، اظهار کرد: برخی از کارخانجات و شرکت‌های بزرگ از جمله فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان در رده‌های مختلف برنامه‌هایی را در حمایت از ورزش دارند که این اقدام نشان‌دهنده اصل مسئولیت‌پذیری اجتماعی است.

وی افزود: شرکت نفت و گاز گچساران نیز از این امر مستثنی نبوده و به عنوان یک رسالت و وظیفه در کنار سایر رسالت‌های تخصصی خود به این امر توجه دارد.

غلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که امروزه بخش بزرگی از ورزش کهگیلویه و بویراحمد توسط شرکت نفت و گاز گچساران تقویت و حمایت می‌شود، تصریح کرد: سرانه ورزشی در گچساران ۱٫۱۳ متر مربع بوده که همین فضا در کشوری مانند آلمان یک متر است و ما ۱۳ صدم نسبت به این کشور اروپایی افزایش سرانه ورزشی داریم.

مدیر منابع انسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران یادآور شد: در آلمان از همین فضا ۹۸ درصد استفاده بهینه صورت می‌گیرد در حالی که ما در گچساران ۱۳ صدم را نیز به صورت فعال و استاندارد مورد استفاده قرار نمی‌دهیم.

غلامی با بیان این‌که شرکت نفت گچساران دارای ۱۶ تیم در رشته‌های مختلف در لیگ‌های کشور است، گفت: در حال حاضر ۲۲۰ تیم نیز در رشته‌های ورزش‌های همگانی در حال فعالیت است که امروز تصمیم بر این شد که بودجه ورزش قهرمانی از ورزش همگانی جدا شود.

وی با اشاره به وضعیت تیم فوتبال نفت و گاز گچساران و احتمال صعود این تیم به لیگ برتر گفت: در حال رایزنی برای تأمین بودجه اختصاصی برای حمایت از تیم نفت و گاز گچساران برای سال آینده هستیم.

غلامی اذعان کرد: البته در کهگیلویه و بویراحمد هیچ‌گونه حامی و کمک‌کننده مالی برای حمایت از تیم نفت و گاز گچساران وجود ندارد و این به هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست.

مدیر منابع انسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پخش مسابقات ورزشی گچساران از طریق صدا و سیمای مرکز مطلوب نیست و این مسئله تنها به فوتبال اختصاص ندارد.

غلامی ادامه داد: به عنوان مثال گچساران در رشته‌هایی از جمله هندبال و هاکی در رده‌های آقایان و بانوان دارای عناوین و مقام‌های کشوری بوده که این امر باید از طریق صدا و سیما پوشش داده شود.

وی با ارائه پیشنهادی مبنی بر خرید بازیکنان ورزشی برای تیم‌‌های شهرداری و نفت و گاز گچساران توسط ادارات کل کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ادارات کل استان می‌توانند بنا به شرایط مالی خود نسبت به خرید بازیکن برای تیم‌های شهرداری و نفت و گاز گچساران اقدام کنند.

غلامی در ادامه اظهار کرد: پیشنهاد دوم این است که اگر ادارات توان خرید بازیکن تراز اول را ندارند، نسبت به حمایت مالی از یک رشته ورزشی اقدام کنند که پیشنهاد اصلی ما این است که استانداری کهگیلویه و بویراحمد اسپانسر و حامی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران شود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ش۴۰

منبع : فارس نیوز