رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بهمئی گفت: از مجموع ۸۶۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته برای مساجد و امامزاده‌های شهرستان بهمئی در سال جاری تنها ۲۰ درصد به اداره اوقاف اختصاص داده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهمئی، عبدالمحمد نمازی صبح امروز در جلسه‌ای که به منظور ساماندهی مجریان برنامه‌های مذهبی در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع ۸۶۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده برای مساجد و امامزاده‌های شهرستان بهمئی در سال جاری تنها ۲۰ درصد به این اداره اختصاص داده شد که به زودی بین مساجد و اما‌زاده‌های شهرستان توزیع می‌شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بهمئی افزود: به دلیل این‌که در سال جاری راه‌اندازی حوزه علمیه و ساخت مصلی شهر لیکک را در دستور کار داشتیم و بیشتر اعتبارات سازمان اوقاف و امور خیریه به این سمت رفته است و منجر به کاهش اعتبار برای مساجد، امامزاده‌ها و حسینیه‌های این شهرستان در سال‌جاری شد.

نمازی گفت: در راستای سازماندهی مجریان، مداحان، حافظان، مبلغان و دست‌اندرکاران برنامه‌های مذهبی که مرتبط با سازمان اوقاف و امور خیریه هستند موظف هستیم بر اساس بخشنامه‌های سازمان هر چه زودتر نسبت به ثبت مشخصات این افراد در سامانه جامع موقوفات اقدام کنیم که قرار است از همین هفته این کار صورت گیرد.

وی تصریح کرد: همه متولیان امامزاده‌ها و مساجد موظف به افتتاح حساب سیبا نزد بانک ملی ایران شعبه لیکک هستند در غیر این صورت هیچگونه وجه نقدی به آنها از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه شهرستان تعلق نمی‌گیرد.

نمازی اذعان داشت: همچنین برنامه‌های آموزشی برای هیئت امنا، خادمین مساجد و امامزاده‌ها در همین هفته دوره آموزشی برگزار خواهیم کرد و با تلاش این کار را ادامه خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع کمک‌رسانی و امداد به مساجد و امامزاده‌ها و همچنین تعیین هیئت امنا برای مساجد و امامزاده‌ها در هفته جاری اقدام می‌کنیم و کمیسیون تایید صلاحیت شهرستان به زودی صلاحیت آن‌ها را بررسی می‌کند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ط۲۰

منبع : فارس نیوز