یکی از کاریکاتوریست‌های مشهور کشورمان با شرکت در مراسم دانشجویی پاسخ‌های طنزگونه‌ای به پرسش‌های دانشجویان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و اسلامی شهرستان بویراحمد مراسم روز ۱۶ آذر در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، شامگاه شنبه با سبک و سیاقی متفاوت و دانشگاهی در میان استقبال بسیار خوب دانشجویان و در یک فضای آرام و عقلانی برگزار شد.

یکی از برنامه‌هایی که در این مراسم مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت، دعوت از احسان گنجی کاریکاتوریست معروف بود.

احسان گنجی که کاریکاتورهایش در روزنامه‌های کشور شهرت دارد، با حضور در این برنامه با نگاهی طنزآمیز به سئوالات دانشجویان و مجری برنامه پاسخ داد.

در بخشی از این برنامه که وی به توضیح کاریکاتورهایش می‌پرداخت، کاریکاتور معروف خبرنگاری که از جانش مایه می‌گذاشت، با استقبال خبرنگاران و دانشجویان مواجه شد.

* کاریکاتوریست‌ها با جراحان زیبایی مشکل دارند!

از احسان گنجی پرسیده شد، چه آهنگ‌هایی را گوش می‌دهی که او پاسخ داد: به صدا و آهنگ‌های شجریان علاقه دارم و همیشه آن‌ها را زیر لب نجوا می‌کنم ولی صدایم به خوبی شجریان نیست!!

حمیدرضا صفایی مجری برنامه صندلی داغ از او پرسید، شما کاریکاتوریست‌ها به دماغ افراد علاقه زیادی دارید در این دولت سوژه دارید؛ گنجی گفت: ما به طور کلی با جراحان زیبایی مشکل داریم و اکنون در حال شکل‌گیری یک راهپیمایی در مخالفت با پزشکان جراح زیبایی هستیم چرا که اگر دماغ بزرگ نباشد، سوژه ما به دل نمی‌نشیند.

گنجی ادامه داد: دوره ریاست جمهوری احمدی‌نژاد دوره خوبی برای فعالیت طنزپردازان بود؛ در این دولت نیز معاون اول او -جهانگیری- سوژه کاریکاتوری ما خواهد شد!

این کاریکاتوریست در پاسخ به این سوال که عجیب‌ترین کار زندگی‌تان چه بوده است، به مزاح گفت: شاید ازدواج یکی از کارهای عجیبی بود که انجام دادم!!

* آدرسی که احسان گنجی به دوستانش می‌دهد

مجری برنامه ۱۶ آذر در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از وی پرسید، آیا اهل دعوا هم هستید، که او پاسخ داد: خیر اهل دعوا نیستم جز اینکه دعوا به سراغم بیاید البته در کودکی و در یک دعوای کوچه‌ای، آستین لباس پسر همسایه را پاره کردم!

IMG 5158 احسان گنجی: کاریکاتوریست‌ها با جراحان زیبایی مشکل دارند!

گنجی در پاسخ به این سوال که آیا در شبکه‌های اجتماعی فعال است یا خیر گفت: از فیس‌بوک همسایه استفاده می‌کنم.

گنجی که اهل دهدشت است در میان دوستانش معروف است آدرسی که به سایرین می‌دهد، دهدشت – احسان گنجی است که مجری صحت این موضوع را از او پرسید؛ گنجی در مقابل این پرسش و به طنز بیان کرد: این‌گونه آدرس دادن من به خاطر معروف بودنم نیست بلکه من چون کارمند اداره پستم این‌گونه آدرس می‌دهم!!

یک سوال از احمدی‌نژاد و یک خواسته از روحانی

مجری از او پرسید اگر فرصتی پیدا کنید که یک سوال از احمدی‌نژاد و یک خواسته از روحانی داشته باشید، چه چیزی را مطرح خواهید کرد؛ گنجی هم پاسخ داد: از احمدی‌نژاد می‌پرسم این همه اعتماد به نفس را از کجا آورده‌ای و از روحانی هم آزادی را می‌خواهم.

بخشی از این پرسش و پاسخ با احسان گنجی لحن جدی داشت.

او گفت: آخرین کتابی که خواندم، عقاید یک دلقک بود و شعرهای احمد شاملو را بیش از سایرین می‌پسندم.

وی، جوهره کار یک کاریکاتوریست را انتقادی دانست و تصریح کرد: با کاریکاتور خیلی نمی‌شود مدح و ستایش کرد.

بعد از سال ۸۸ که کلیت اصلاح‌طلبی به فرمت دفاعی رفت، فرصت خوبی برای تولید کارهای هنری پیش آمد تا در لفافه و به شکل غیر مستقیم حرف‌هایمان را بزنیم و شاید هم همین موضوع سبب ماندگاری برخی آثار هنری این دوره شده است.

در پایان این برنامه، بخشی از کاریکاتورهای احسان گنجی به نمایش درآمد و وی در چند جمله به توضیح آنها پرداخت.

……….

منبع: سایت استان

منبع : سایت اسلامی کهگیلویه و بویراحمد