مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: توسط همکاران ما در معاونت پرورشی، ۱۵ برنامه ترویج نماز در مدارس استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، هادی زارع‌پور ظهر امروز در نشست با دبیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که در راستای تربیت صحیح نسل جوان تنها یک یا دو دستگاه فرهنگی وظیفه‌مند نیستند، اظهار کرد: اگر همه دست به دست هم ندهیم مشکلات و معضلات اجتماعی برطرف نمی‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود افزود: ریشه بسیاری از مشکلات و معضلات در مسائل اعتقادی است که باید در مدارس به درستی و با زبان اخلاق‌مدار که در دین اسلام هم سفارش شده به تربیت فرزندان خود بپردازیم.

وی راه‌حل بسیاری از مشکلات را در توسعه و ترویج فرهنگ نماز دانست و گفت: اگر بتوانیم فریضه نماز را به درستی در بین دانش‌آموزان به عنوان یک واجب دینی ترویج کنیم تمام راه تربیت و پرورش صحیح را رفته‌ایم.

زارع‌پور بهترین مکان برای نمازآموزی و ترویج فرهنگ نماز را مدارس معرفی کرد و گفت: ترویج این فریضه بیش از خانه و سایر اماکن دیگر خروجی خواهد داشت.

وی به اهتمام مجموعه اداره‌کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد برای فرهنگ‌سازی هر چه بهتر در این خصوص گفت و افزود: هم اکنون بیش از ۱۵برنامه در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس در حال اجرا می‌باشد.

دبیر ستاد اقامه نماز استان هم در این نشست دو جانبه اظهار کرد: آموزش و پرورش به لحاظ اجرای برنامه در موضوع ترویج فرهنگ نماز رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

سید الیاس چراغ‌زاده گفت: با همکاری آموزش و پرورش کارگاه آموزشی ۱۲ ساعته برای ائمه جماعات روحانی مدارس استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ل۳۰

منبع : خبرگزاری فارس