رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان طرح ویژه ضیافت الهی با اجرای برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی متنوعی در جوار امامزادگان و مساجد شاخص بهمئی با حضور طلاب برجسته حوزه علمیه قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهمئی، عبدالمحمد نمازی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح حفظ قرآن کریم در شهرستان بهمئی شروع شده است، گفت: براساس سهمیه مصوب سازمان، سهمیه بهمئی ۴۵ نفر است که نسبت به سال گذشته هشت برابر شده و نزدیک به ۸۰ درصد در این زمینه افزایش داشتیم.

وی ادامه داد: این طرح در ۱۷ حسینیه، مساجد و امامزاده برگزار می‌شود و ۱۷ مربی عهده‌دار تربیت حافظان قرآن کریم خواهند بود.

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه بهمئی یادآور شد: حافظان شرکت‌کننده در این طرح باید بین سنین هفت سال به بالا باشند و همه گروه‌های زن و مرد را نیز شامل می‌شود.

نمازی خاطرنشان کرد: اداره اوقاف شهرستان در کنار طرح حافظان قرآن، طرح حفظ موضوعی قرآن را برای علاقه‌مندان برگزار می‌کند.

وی به طرح نشاط معنوی اشاره کرد و افزود: طرح نشاط معنوی جهت استفاده از ظرفیت‌های معنوی دین مبین اسلام، امامزاده‌ها و مساجد برای اوقات فراغت دانش‌آموزان، جوانان و خانواده‌ها است که در جوار امامزادگان شاخص از جمله امامز‌اده سید اسدالله و سید ابراهیم (ع) برگزار می‌شود.

نمازی تصریح کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان طرح ویژه ضیافت الهی با اجرای برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی متنوع در امامزادگان و مساجد شاخص شهرستان بهمئی در دستور کار است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی به پروژه‌های عمرانی پرداخت و عنوان کرد: مهم‌ترین پروژه عمرانی و اجرایی بهمئی، افتتاح مسجد صراط‌ الصالحین در شهرک گچ‌بلند است که این پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال از محل کمک‌های خیرین ساخته شده و با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به بهره‌برداری می‌رسد.

نمازی خاطرنشان کرد: همچنین به همت خیرین شروع عملیات اجرایی مسجد گودبن را در هفته‌های آینده در دست اجرا داریم.

این مسئول تصریح کرد: در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان برای ساخت و ساز، مرمت و بازسازی مساجد اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال تخصیص داده شد که امید است با تحقق ۱۰۰ درصدی این اعتبار بخش عمده‌ای از مشکلات این مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه رفع شود.

نمازی در خصوص تقسیم این اعتبارات گفت: این مبالغ بین مساجد، حسینیه و بقاع متبرکه اولویت‌دار در سطح شهرستان بهمئی اختصاص داده خواهد شد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۸/م۳۰

منبع : فارس نیوز