با حضور مسئولان شهرستان عملیات بازسازی بقعه امامزاده «بی‌بی شهربانو» در روستای دوریزگان از توابع بخش سوق آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، امشب در مراسمی با حضور امام جمعه دهدشت، فرماندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان و ساکنین محلی کلنگ بازسازی بقعه امامزاده «بی‌بی شهربانو »معروف به امامزاده «شهادت» در روستای دوریزگان واقع در بخش سوق به زمین خورد.

امام جمعه دهدشت در این مراسم اظهار داشت: امامزادگان پایگاه‌های معنوی جامعه بشری هستند.

حجت‌‌الاسلام سیدنصیر حسینی با بیان اینکه جامعه شیعی امروز به برکت وجود امامزادگان است، افزود: خط تشیع را امامزادگان ترسیم کردند.

حسینی ادامه داد: بر همه ما لازم است به اسلام، قرآن، ولایت و ارزش‌های دینی خدمت کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه بهترین خدمت به امامزادگان را توسعه این بقاع متبرکه دانست و تصریح کرد: باید با ایجاد فضای مناسب معنوی و عمرانی مردم را به حضور در امامزاده و زیارت ترغیب کنیم.

وی از بقاع متبرکه به عنوان پایگاه معنوی عظیم برای هدایت مردم به‌خصوص جوانان نام برد و گفت: رسالت اصلی امامزادگان هدایتگری و ارشاد مردم به طرف ولایت بوده و باید از این رسالت محافظت شود.

همچنین عبدالنبی صمدیان در این مراسم به استناد معمرین محلی، امامزاده بی‌بی شهربانو را از نوادگان امام هفتم شیعیان خواند و ابراز داشت: در بعضی موارد از این امامزاده به عنوان خواهر امام رضا(ع) یاد شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کهگیلویه با تقدیر از توجه مسئولان شهرستان به بازسازی امامزاده افزود: امامزادگان در سطح شهرستان محوریت برنامه‌های فرهنگی، ملی و مذهبی هستند.

صمدیان اعتبار اولیه برای بازسازی امامزاده را قریب به ۳۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن کار بازسازی امامزاده به اتمام برسد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/غ۲۰

منبع : خبرگزاری فارس