دل نوشته ای خطاب به شهید جهان نژادیان(ملقب به رجائی بهمئی)

از امیرحسین این ضعیفِ کم کار به جهان نژادیان:
جهانژادیان شرایط جنگیست!
گاهی با خود می گوییم جهانژادیانم آرزوست؛تا یک بار دیگر رجائی وار قفلی بر اداره های مردم آزار یا بهتر بگویم مستضعف آزار بزند و مشتی بر دهان خوانین مدرن

یادداشت دبیر قرارگاه زیستی شهید مرادی بسیج دانشجویی در خصوص جاده سیسخت – یاسوج

قرارگاه زیستی شهید مرادی بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد در خصوص قطع چند هزار درخت کهنسال بلوط بیانیه ای صادر کرد

سلامت را سیاسی نکنیم

دوری از تبلیغات سیاسی و کاسبان سلامت و در مقابل آن، گوش دادن به حرف عقلا، حکیمان و دلسوزان، کاری است که باید در این برهۀ زمانی انجام دهیم و به دور از تعصبات جاهلانه و در کمال آرامش، مسیر صحیح سلامت خویش را انتخاب کنیم.

نواب، مرد مبارز

گزارش پایگاه تحلیلی خبری یاسوج ۲۴ هومان خدابخشی از فعالین سیاسی و رسانه ای در مقاله ای به مناسبت ۲۷ دی ماه سالروز شهادت شهید نواب صفوی به کنکاش اقدامات این شهید والامقام پرداخت شهید نواب صفوی از استعمار و استثمار اجنبی های انگلیس، روس و آمریکا فریاد می زد. با عضوگیری و تشکیل گروه فدائیان اسلام جریان نوین مبارزه اسلامی را سرو سامان داد.

وام ازدواج با مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس ۱۰۰ میلیونی شد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با مصوبه امروز کمیسیون اجتماعی درجریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ وام ازدواج در سال آینده ۱۰۰ میلیون تومان خواهد شد.

شایعات سایبری؛ ضرب و شتم افغان‌های مهاجر در شیراز، صحت ندارد

اخیراً تصاویری مبنی بر اینکه افغانستانی‌های مهاجر توسط نیروهای امنیتی شیراز مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند، در فضای مجازی منتشر شده که با واکنش از سوی وزارت امور خارجه افغانستان رو به رو شده است.

راه حل مطلوب؛اقتصاد دانش بنیان

با توجه به شعار سال که جهش تولید نام گرفته و تغییرات ساختار اقتصادی جهان در پس کرونا، می‌توان با سرمایه گذاری بیشتر بر روی این مساله و تسهیل امور مربوط به شرکت‌های دانش بنیان، گام بزرگی در جهت شعار سال و کسب ثروت برای جامعه، نقش طلایی ایفا کرد.

هشتمین سالگرد غربت شهید گمنام دانشگاه یاسوج

هشت سال است که هرگاه به آذرماه دانشگاه یاسوج نزدیک می‌شویم ناگهان دلمان می‌گیرد از ناملایمتی‌ها در قبال بزرگ مردی از مردان این سرزمین. بعد از آن تشییع با شکوه شهید گمنام دانشگاه یاسوج با خودمان فکر می‌کردیم که از این پس مکانی مقدس برای درد دل دانشجویان، برای آرامش،برای کمی خلوت کردن مهیا شده. اما نه! اینطور نشد.

زمان دقیق برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی سال ۹۸

انتخابات مجلس یازدهم در تاریخ دوم اسفند ماه انجام و دور دوم آن در اردیبهشت ماه ۹۹ صورت می گیرد. همچنین نام نویسی داوطلبان از ۱۰ تا ۱۶ آذر ماه انجام می گیرد

برف ۱۰ سانتی‌متری و نمایش ناکامی مسؤولان

مسؤولان در عمل باید بپذیرند که برگزاری این همه مانورها برای آمادگی و خدمت رسانی به مردم در فصل زمستان تبلیغاتی بیش نبود مسؤولان نشان دادند که فاقد برنامه ریزی اصولی و هماهنگی برای روزهای سخت بحران هستند و توان مدیریت در مواقع بحرانی را ندارند.

درباره فضای مجازی، به خدا جواب پس دهید

مقام معظم رهبری (هم از جایگاه ولایت و هم از جایگاه یک کارشناس) وارد میدان شده و در مقام فرمانده میدان در جبهه نبرد، نیروهایش را به آرایش نظامی جدید فراخوانده. پس باید اردوگاه جدید را شناخت و سلاح و پشتیبانی ویژه‌ای برای آن تدارک دید.
درباره فضای مجازی، به خدا جواب پس دهید

کارد جنگ اقتصادی در کهگیلویه به استخوان رسید

در شرایطی که افسارگسیختگی قیمت اجناس مردم را شوکه کرده است استعفای رئیس صمت کهگیلویه و رها شدن این اداره بار دیگر شرایط بحرانی بازار شهرستان را تشدید خواهد کرد.

کلاف سر‌در‌گم سیاست‌های ارزی

چرا دولت دست از اجرای سیاست‌های آزمون و خطا برنمی‌دارد؟! چنین تصمیماتی بهتر است از ابتدا شفاف‌تر بازگو شود تا افکار عمومی بیش از این نسبت به سیاستگذاری‌های اقتصادی بدبین نشوند.

مافیا و مرغ سیاه بی نفس!؟

در برخی از بازار های میوه و تره بار ، از بادمجان با عنوان مرغ سیاه بی نفس یاد می شود.

خوش خدمتی پلاک‌قرمزها به خانواده مدیران!

در حالی که استفاده از بیت‌المال از نظر فقهی،قانون و دیدگاه اسلام ممنوع است وجدان برخی از مدیران به راحتی قبح استفاده شخصی از خودروی دولتی را شکسته است.

غده ی سرطانی شهر یاسوج!

مادوان و بلهزار که بیشتر از روستائیان و ایلات حوزه ی بویر احمد به وجود آمده به دلیل نبود زیر ساخت های اولیه شهری و شرایط و موقعیت جغرافیایی نامناسب پیامد های نامطلوبی را هم برای خود مردم و هم برای شهر به وجود آورده است.

سلاخی تدبیر در قصابی‌های یاسوج

جالب است که با این وضعیت هر روز در استان جلسه می‌گذارند و در پی رونق صنعت گردشگری هستند در حالی که از قصابی‌های پایتخت طبیعت ایران همانجا که مهد عشایر دامدار زاگرس‌نشین است بوی بی‌تدبیری می‌آید.

لرزیدن زنان و مردان جمعه بازار یاسوج برای مسئولین ناآشنا است

شما مادامی که با ماشینِ لوکس و چندصدمیلیونی جابجا می‌شوید و در بهترین شرایطِ رفاهی گذر مسئولیت میکنید، لرزیدن زنان و مردان کسبه‌یِ جمعه بازار در این سرمای زمستان برای شما نا آشنا خواهد بود و درک صحیحی از فضایِ حاکم بر زندگی، انتظارات و توقعات اقشارِ مستضعف نخواهید داشت و برنامه‌هایتان جز شعاری بیش نخواهد بود.

سیستم‌مدیریت شهری نیازمند تزریق مدیران توانمند و متخصص است

سیستم‌مدیریت شهری نیازمند تزریق مدیران توانمند و متخصص است نه تزریق بودجه های کلان.

بایدها و نبایدهای وضعیت فرهنگی استان کهگیلویه وبویراحمد

مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت قبیله‌ای و عشیره‌ای زندگی می‌کنند و در واقع شهرها تجمع عظیمی از قبایل مختلف است و فقط بافت شهری حفظ شده و از آنجا که هر قبیله و طایفه‌ای آداب و رسوم و سننن خاص خود را دارند تحول و توسعه در چنین جوامعی کاری بس دشوار و طاقت فرسا است.

صفحه 1 از 19 ... 12345...10...آخرین »