در پی واژگونی اتوبوس حامل مسافران یزدی که قصد عزیمت به مرز شلمچه را داشتند، ۲۶ نفر از هم وطنانمان جان خود را از دست داده اند …

به گزارش یاسوج۲۴، اتوبوس حامل که از محور اقلید یاسوج در حال حرکت بوده است، در این محور دچار حادثه شده و سرنگون شد.

این اتوبوس که حامل بود، در ساعت ۸ و۵۰ دقیقه امشب در ۷۰ کیلومتری یاسوج دچار حادثه شده و سرنگون گردید.

در لحظات اولیه حادثه ۱۲ نفر جان خود را از دست داده و مجروحان را برای مداوا به انتقال دادند.

تا لحظه مخابره این خبر در ساعت ۲۴ روز سه شنبه، تعداد کشته شدگان به ۲۶ نفر رسید.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه اتوبوس واژگون شده حامل حدود ۴۰ زائر بوده که از یزد به مقصد کربلا حرکت می کردند؛ عنوان کرد: اورژانس ۱۱۵ استان کهگیلویه و بویراحمد به محض اطلاع از این حادثه، ۷ آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس خود را به محل حادثه اعزام کرد، که مددجویان اورژانس ۱۱۵ یاسوج در مدت کمتر از ۲۵ دقیقه به محل حادثه رسیده و به کمک مصدومان شتافتند.

هم اکنون جمعیت زیادی در محل بیمارستان شهید بهشتی یاسوج حضور یافته اند و مجروحان حادثه زائران اربعین در حال انتقال به این بیمارستان هستند.

دکتر ذاکر سعیدی نژاد، رییس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج با بیان اینکه از زمان دریافت خبر بیمارستان به حالت آماده باش درآمده است، گفت: همه امکانات برای مداوا و درمان مجروحان این حادثه مهیا شده و از تمام توان خود برای خدمات رسانی به مصدومان استفاده می کنیم.
وی افزود: اغلب کشته شدگان این حادثه در محل حادثه جان باخته اند.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با حضور در بیمارستان شهید بهشتی و عیادت مجروحان خواستار رسیدگی سریع به وضعیت مصدومان این حادثه شد.
سید موسی خادمی استاندار، غلام محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی و جاوید شهردار یاسوج نیز هم اکنون در اورژانس بیمارستان از وضعیت بیماران در حال بازدید کردن هستند.
همچنین در حال حاضر پژمان نیک اقبال معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویر احمد در محل اوژانس بیمارستان حضور دارد و از نزدیک در حال پیگیری وضعیت مجروحان است.تعداد دیگری از مسئولان استان نیز در بیمارستان حضور یافته اند.
کشته های واژگونی اتوبوس حامل زائران کربلا به ۲۶ تن رسید
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج شمار تلفات حادثه واژگونی اتوبوس در محور اقلید به یاسوج  را تا کنون ۲۶ کشته و ۱۸ مصدوم اعلام کرد.

پرویز یزدانپناه اظهار داشت: اتوبوس حامل ۴۷ نفر‌ در ۱۵ کیلومتری حوزه استحفاظی استان کهگیلویه و بویراحمد در محور اقلید واژگون شد که تاکنون ۲۶ کشته و ۱۸ زخمی برجای گذاشته است.

وی عنوان کرد: هنوز عملیات اعزام مصدومان این تصادف به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج در حال انجام است.

مصدومان به دو شهر یاسوج و اقلید منتقل شده اند.

خبرهای تکمیلی متعاقبا ارسال می شود