مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حضور گروه‌های جهادی در مناطق زلزله زده گفت: در حال حاضر جهادگران برای کمک رسانی به مردم در مناطق زلزله زده حضور دارد. سید مسعود پرهیزگاری، مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: زلزله نسبتا شدیدی که ساعات […]

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حضور گروه‌های جهادی در مناطق زلزله زده گفت: در حال حاضر جهادگران برای کمک رسانی به مردم در مناطق زلزله زده حضور دارد.

سید مسعود پرهیزگاری، مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: زلزله نسبتا شدیدی که ساعات پایانی چهارشنبه ۲۹ بهمن شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند علاوه بر خسارات زیادی که به ساختمان‌ها و ابنیه در این مناطق وارد کرد و موجب مصدوم شدن تعدادی از شهروندان شد.


پرهیزگار افزود: این زلزله شدید در شهرستان‌های مارگون، دهدشت، گچساران و سایر شهرستان‌های استان نیز احساس شد. مرکز لرزه‌نگاری کشور شدت این زمین لرزه را ۵.۶ درجه در مقیاس ریشتر و زمان وقوع آن را ساعت ۲۲:۰۵:۳۴ چهارشنبه، ۲۹ بهمن ماه و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ثبت کرده است.


مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویر احمد ادامه داد: به خاطر شرایط به وجود آمده هنوز آمار دقیقی از خسارت وارده شده بدست نیامده، اما شنیده‌ها حاکی از این است که تقریبا ۷۰ درصد روستاه‌های منطقه تخریب شده اند.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: طبق گفته فرماندار شهرستان دنا حدود ۶۰ درصد خانه‌های سی‌سخت دچار آسیب‌های جزیی و کلی شده است.


پرهیزگار بیان کرد: در حال حاضر سپاه، گروه‌های جهادی و نیرو‌های امدادی برای کمک رسانی به مردم مناطق زلزله زده مستقر هستند و با احداث چادر به مردمانی که خانه هایشان تخریب شده، اسکان داده اند.


وی در خاتمه گفت: در حال حاضر یک گروه جهادی برای کمک رسانی به مردم مناطق زلزله زده حضور دارند و همچنین ۵ گروه دیگر برای شناسایی و ارزیابی این منطقه اعلام آمادگی کرده اند.