جانشین سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد، عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار، و شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد به همراه هئیتی از مدیران و مسئولان از اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان در روستای “میان تنگان” بازدید کردند.

یاسوج ۲۴: روز گذشته جانشین سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد، معاون عمرانی استاندار، و به همراه هئیتی از مدیران و مسئولان از استان در روستای “میان تنگان” بازدید کردند.

 

عزیز  فیلی در جمع دانشجویان جهادگر و اهالی روستا گفت: اقدامات خوبی در روستای میان تنگان در حال اجراست.

وی اظهار کرد: با همکاری مردم روستا و شرکت آب و فاضلاب روستایی آب شرب روستا ساماندهی و مشکلات آن برطرف خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: مشکلات راه، مدرسه و کانال کشاورزی روستا بررسی و تامین اعتبار خواهد شد.

فیلی تصریح کرد: از سوی استانداری مبلغ ۲۰ میلیون تومان به ساخت مسجد روستا کمک می شود.

وی اضافه کرد: در اوایل انقلاب مدیریت جهادی کشور را نجات داد و هم اکنون نیز با روحیه جهادی می توانیم پله های رشد و ترقی را طی کرده و توسعه پیدا کنیم.

جانشین سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یکی از ماموریت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت به مناطق محروم است و همه ما مسئولان وظیفه داریم که به مردم خدمت کنیم.

جهانگیر انصاری تصریح کرد: ما مسئولان نیز در کنار گروه های جهادی که در حال محرومیت زدایی و خدمت به مردم هستند قرار داریم و در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد، وقتی مردم می بینند که مسئولان در کنار آنها هستند امیدوار می شوند.

اضافه کرد: در عرصه های مختلف هرجا که روحیه جهادی حاکم بود محرومیت و نگرانی نیست.
 

 قائم مقام جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با توجه به کم بارشی و کم آبی جهادکشاورزی آمادگی دارد که از محل اعتبارات ملی بصورت ۸۵ درصد بلاعوض سیستم آبیاری قطره ای را برای باغات و کشاورزی این روستا انجام دهد.

ابوالحسن صداقت کیش بیان کرد: با همکاری منابع طبیعی و امور آب استان این طرح اجرا می شود و دیگر نیازی به ایجاد کانال آب کشاورزی نیست.

 فرماندار شهرستان بویراحمد نیز در این بازدید در خصوص مشکل آب شرب روستای “میان تنگان ” گفت: در صورت همکاری مردم برای گرفتن انشعاب و نصب کنتور ، اعتبار لازم برای رفع این مشکل اختصاص داده می شود.

شاهرخ کناری بیان کرد: در صورت همکاری مردم فرمانداری آمادگی دارد که عملیات آبرسانی به این روستا را از هفته آینده آغاز کند.

فرماندار شهرستان بویراحمد در خصوص جاده ارتباطی روستا بیان کرد: ۱۰ میلیارد تومان برای جاده های آنتنی محور پاتاوه – دهدشت در محدوده شهرستان بویراحمد اختصاص داده شده که از همین محل مشکل جاده این روستا مرتفع می شود.

کناری در زمینه نیمه کاره بودن مسجد روستا خاطرنشان کرد: ۱۰میلیون تومان از سوی فرمانداری به مسجد روستا کمک خواهد شد و به بهسازی روستا نیز کمک می کنیم.

وی تصریح کرد: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان طبق موافقت نامه ای که با بسیج سازندگی و سپاه پاسداران منعقد شده است، پروژه های عمرانی در روستاها و مناطق محروم شهرستان در حال اجراست.

فرماندار شهرستان بویراحمد عنوان کرد: ۱۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات توازن به بنیاد مسکن اختصاص داده می شود که به بهسازی روستاهای دارای دهیاری کمک شود.

همچنین مهران گودرزی، بخشدار کبگیان نیز گفت: جاده ارتباطی روستای “میان تنگان ” منتهی به امامزاده علی(ع) می شود که بخشی از کار انجام شده و ۱۲ کیلومتر آن نیاز به آسفالت دارد، در صورت رفع مشکل جاده، عشایر نیز برای کوچ کمتر مشکل خواهند داشت، بهسازی روستا نیز انجام خواهد شد.

 عبدالله بهمنش، مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: معادل ۱۲ هزار متر مربع جایگاه دام و ۲۰۰۰ راس گوسفند و بز سم ضد انگل خارجی و داروی ضد انگل داخلی در بین دامداران روستای میان تنگان توزیع شده است.

 

گفتنی است روستای “میان تنگان” از توابع بخش کبگیان شهرستان بویراحمد با ۸۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۳۵۰ نفر در ۷۰ کیلومتری یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و هم اکنون گروه جهادی سفیران هدایت دانشگاه فرهنگیان یاسوج در حال خدمات رسانی در بخشهای مختلف از جمله فرهنگی، آموزشی، عمرانی، بهداشتی و اجتماعی است.